לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

מחקרים ומיתוסים

 
היסטוריה של צמחי מרפא וריפוי טבעי - מבוא    

צמחים, בעלי חיים ומינראלים היוו, עוד משחר נעורי ההיסטוריה של התרבות האנושית, מקור להפקת תרופות שונות. המאמר מעלה את השלבים בהם עברה הרפואה המערבית לשימוש בתרופות סינתטיות ופותח בסדרת מאמרים הדנים בהתפתחות ההיסטורית ובהשפעת מיקום ותרבות על השימוש בצמחים.

 
נומנקלטורה בוטנית - מתן שמות לצמחים בעולם ההרבולוגיה המערבית וברפואה הסינית     קרולוס ליניאוס אבי שיטת השיום ההרבולוגי

לממלכת הצמחים שיטת שיום משלה. כל צמח וכמובן כל צמח מרפא זוכה לשם המשייך אותו למשפחה, סוג ומין משלו. לעתים מין אחד שונה בתכונותיו ממין דומה, ואפילו בתוך הצמח, חלקים מסוימים יכולים להיות מועילים בעוד שאחרים רעילים. מאמר זה מפרט את שיטת השיום על פי עקרונות הבוטאניקה (בוטניקה) ונותן דוגמאות מתוך עולם צמחי המרפא ברפואה הסינית.

 
בוטניקה של הצמח בראיה מערבית וסינית    

כל מטפל העוסק בצמחי מרפא חייב להכיר את חלקי הצמח השונים. לעתים, הפרי או הגבעול משמשים למאכל בעוד השורש או העלים מכילים חומרים רעילים או כאילו היכולים לצור אינטראקציות בעייתיות עם תרופות שונות. מאמר זה סוקר את חלקי הצמח השונים בראיה מערבית ועל פי הרפואה הסינית ומציג הקשרים אנרגטיים לכל אחד מהחלקים.

 
Ren Shen - Ginseng Radix     ג´ינסנג הוא שורש האדם

ג´ינסנג הוא אולי הצמח הסיני המוכר בעולם. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר גם מקושר למאמר אחר הדן בשימושים האלטרנטיביים של הקודונופסיס הוא ה Dang Shen . חלק מהמידע המוצג כאן מתאר אגדות וסיפורים המאפיינים את המיתוס של הג´ינסנג כשורש האדם והחיים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Dang Shen - Codonopsis Pilosulae Radix     קודונופסיס

קודונופסיס הוא Dang Shen . זהו צמח אשר משמש פעמים רבות כתחליף זול לג´ינסנג. מתי כדאי לנו להשתמש בקודונפסיס ומתי בג´ינסנג? מתי השיקולים הכלכליים הופכים לקליניים? מאמר זה משווה בין הצמחים השונים בהיבטים אנרגטיים ומערביים, מציין את הנסיבות בהן יש להעדיף להימנע מג´ינסנג ומפרט את צמדי הצמחים Dui-Yao המקובלים לשילוב עם הקודונופסיס. מאמר זה הוא חלק ממאגר המידע המפורט במדריך הצמחים של אתר תמורות.

 
Fu Ling - Sclerotium Poria Cocos     פוריה קוקוס מעובדת

פוריה קוקוס היא פטריה גדולה הגדלה ליד עצי אורן. זהו צמח נפוץ בשימוש בעיקר בשל היותו משתן עדין ובטוח לשימוש. כמו כן הוא מנקז לחות מתון תוך חיזוק הטחול. מאמר זה מפרט על חשיבות הפוריה הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עדכניים רבים. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים באתר.

 
Gan Jiang - Rz. Zingiberis Officinalis     זנגביל

ג´ינג´ר הוא אחד הצמחים הסינים המוכרים בעולם. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר גם מפרט את השפעותיו האנרגטיות בצורות עיבוד שונות וכחלק מצימודי צמחים Dui-Yao . מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Dang gui - Rx. Angelicae Sinensis ברפואת הצמחים הסינית     אנג´ליקה סינית

אנג'ליקה סיננסיס הוא אחד הצמחים הסיניים המוכרים והנמכרים בעולם. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר אגדות ומיתוסים המאפיינים את הצמח כבעל השפעות על הקרמה האנושית. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Huang Qi - Astragalus Membranaceus Radix     אסטרגלוס ממברנזי

אסטרגלוס הוא צמח מוכר בעולם המערבי ובעולם הסיני משמש הן כצמח מרפא והן כתוסף מחזק בבישול הביתי. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Licorice Rx. Glycyrrhizae Uralensis – Gan Cao     ליקוריץ מעובד

ליקוריץ´ הוא צמח מוכר בעולם המערבי ובעולם הסיני ומשמש הן כצמח מרפא והן כתוסף ממתיק בבישול הביתי. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Ban Xia - Rz. Pinelliae Ternatae     פינליה טרנטה

קנה שורש הפינליה הינו צמח שימושי ביותר להתמרת ליחה קרה ולייבוש לחות וליחה ב SP/St. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Chen Pi - Citri Reticulatae Pericarpium     קליפת ציטרי רטיקולטה

קליפת המנדרינה הינה צמח פשוט אך יעיל ושימושי לוויסות והנעת ה Qi ב SP\St , זהו צמח עיקרי לוויסות צי במחמם האמצעי. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Rx. Aucklandia root - Mu Xiang     mu xiang

שורש אאוקלנדיה הוא צמח רפואה סיני מוכר בעל תכונות ארומאטיות, שמשמש לטיפול בבעיות עיכול ונשימה. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Gou Teng - Ramulus cum Uncis Uncariae     gou teng

האונקריה הוא צמח מרפא סיני מוכר הנחקר רבות בעיקר בתחום הסדרת לחץ דם. ברפואה הסינית הוא משמש להרגעת רוח פנימית. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Shan Yao = Rz. Dioscorea Oppositae     בטטה סינית

קנה שורש הדיוסקוראה הינו צמח שימושי ביותר לחיזוק Qi ב SP/St וכן לחיזוק Qi ושמירה על ה Yinהן בריאות והן בכליות. תכונותיו אילו הופכות אותו לצמח שכיח מאוד בפורמולות לחיזוק Qi. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Lian Zi - Nelumbinis Nucifera ברפואת הצמחים הסינית     פרח הלוטוס עם הלקט

צמח הלוטוס - Nelumbinis Nucifera מוכר מאוד בתרבות המזרח. שמונה מחלקיו שימושיים ברפואת הצמחים הסיניים. מאמר זה מפרט את חשיבותם הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש שימושים מגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. כמו כן, הוא כולל צימדי צמחים הנפוצים בפורמולות הסיניות. לפנינו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Platycodi Grandiflori - Jie Geng ברפואת הצמחים הסינית     פלטיקודי

שורש הפלאטיקודי הוא צמח מאכל ומרפא בתרבות המזרח. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Rx. Bupleuri - Chai Hu ברפואת הצמחים הסינית     בופלאורי

שורש הבופלאורום הוא צמח מרפא בתרבות המזרח. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא במדריך הצמחים של תמורות

 
הכורכום - Curcuma ברפואת הצמחים הסיניים    

צבעו הצהוב החזק של הכורכום מוכר בכל מטבח בעולם כולו ובמיוחד במטבח ההודי. ברפואה הסינית משתמשים במספר סוגי כורכום. מאמר זה מפרט על חשיבותם הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Salvia Miltiorrhiza - Dan Shen     שורש מרווה

שורש המרווה הוא צמח רפואה סיני מהיותר נחקרים בעולם. תפקידו המפורסם ביותר הוא דילול דם, תפקיד שמקביל להנעת דם ברפואה הסינית. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Da Zao= Fructus Zizyphi Jujubae ברפואת הצמחים הסיניים     ג´וג´ובה

´תמר גדול´ הינו פרי הנפוץ בסין וניתן לקנות אותו כמעט בכל חנות שכונתית. במטבח הסיני הינו משמש להמתקת ארוחת הבוקר- דייסת אורז מתוקה. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Yi Mu Cao = Hb. Leonuri Heterophilli ברפואת הצמחים הסיניים     זרעי לאונורי

Yi Mu Cao אשר פירוש שמו הוא ´צמח המטיב לאם´ הינו צמח הנפוץ בשימוש גם באירופה וגם במזרח לתפקודים דומים. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
He Shou Wu= Rx. Polygoni multiflori ברפואת הצמחים הסיניים     פוליגוני

המסורת העממית מייחסת גילוי שורש הפוליגוני על ידי מר He אשר צרך אותו באופן קבוע וחי עד גיל 132. מאמר זה מפרט את חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Long Yan Rou = Euphoriae Longanae Arillus ברפואת הצמחים הסיניים     פרי הלונגן - עין הדרקון

פרי עדין ומתוק זה הינו אחד הצמחים הבסיסיים ביותר לחיזוק הטחול והלב. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. כמו כן מצורפים צמודי צמחים Dui Yao הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Gou Qi Zi = Fructus Lycii Chinensis ברפואת הצמחים הסינית     פרי הלייצי

פרי הלייסי מתוק ונעים למאכל. מאמר זה מפרט את חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. כמו כן מצורפים צמודי צמחים Dui Yao הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Fo Shou = Citri Sarcodactylis Fructus ברפואת הצמחים הסינית     סרקודקטילי

פרי הסרקודקטילי מתוק ונעים למאכל. מאמר זה מפרט את חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Ye Jiao Teng = Caulis Polygoni Multiflori    

Ye Jiao Teng הינו החלק המטפס של צמח הפוליגונום אשר מוכר לנו גם כשורש He Shou Wu . מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי על פי הרפואה הסינית והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Suan Zao Ren = Semen Zizyphi ברפואת הצמחים הסינית     זרע הסיזיפי

זרע הסיזיפי הינו אחד הזרעים השימושיים ביותר להרגעת הנפש והזנת הלב והכבד מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי על פי הרפואה הסינית והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Du Zhong = Eucommia Ulmoides ברפואה הסינית    

קליפת עץ ההאוקומיה הוא מרכיב חשוב לחיזוק יאנג הכליות, הג'ינג והכבד. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים

 
Cordyceps Sinensis = Dong Chong Xia Cao    

הקורדיספס הינו קומפלקס של פטריה וזחל המחזק יאנג ומשפיע על הריאות והכליות. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים

 
Morus alba = Sang Shen ברפואה הסינית    

פרי עץ התות מחזק דם ומשפיע על הלב, כבד וכליות. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים

 
סוגי הל - Cardamomi שונים ברפואה הסינית    

שיח ההל על חלקיו השונים הינו צמח פשוט ושכיח כצמח תבלין בבתים רבים. ארבעה צמחים שונים הינם בעלי יכולת להתמיר לחות ובעיקר יעילים בהפסקת הקאה וצמח אחד הוא מחזק Yang . מאמר זה מפרט על חשיבותם הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צימודי צמחים שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים – מאפייני צמחים.

 
Bai Zi Ren – Biotae Orientalis Semen ברפואה הסינית    

זרע הביוטה מזין לב ומרגיע נפש. הוא משפיע על הלב, הכליות והמעיים. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת הקטגוריה: צמחים - מדריך צמחים.

 
He Tao Ren – Juglandis Regiae Semen ברפואה הסינית    

אגוז המלך מחזק יאנג. הוא משפיע על הכליות, מעי גס וריאות. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת הקטגוריה: צמחים - מדריך צמחים.

 
Yu Li Ren - Pruni Semen ברפואה הסינית    

זרע הדובדבן משלשל ומלחלח. הוא משפיע על הטחול, המעי הדק והמעי הגס. המאמר כולל התייחסות לזרעים מכילי אמיגדלין נוספים כמו זרע המשמש וזרע השקד. מאמר זה מפרט על חשיבותם הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיהם המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת הקטגוריה: צמחים - מדריך צמחים.

 
Bai Zhi – Rx. Angelica Dahuricae ברפואה הסינית    

שורש האנג'ליקה דהוריקה משחרר חיצון חריף וחמים. הוא משפיע על הריאות, קיבה וטחול. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי ברפואה הסינית והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים. המאמר מדגיש את שימושיו המגוונים אך גם את המגבלות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות ברפואה הסינית. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת הקטגוריה: צמחים - מדריך צמחים.

 
Bei Sha Shen - Glehniae Littoralis Radix ברפואת הצמחים הסיניים    

מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי של הרפואה הסינית והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המתקדם והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Bo He - Mentha Haplocalyx ברפואה הסינית     מנתה

מונוגרפיה זו מפרטת על חשיבות הצמח, הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבססת על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולותמעולם הרפואה הסינית . זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המתקדם והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Plantago Ovata- Che Qian Zi בראי הרפואה הסינית    

מונוגרפיה זו מפרטת על חשיבות הצמח, הן במישור האנרגטי על פי הרפואה הסינית והן במישור הביוכימי, ומתבססת על מחקרים עכשוויים רבים. המאמר מדגיש את שימושים המגוונים אך גם את המגבלות והסכנות. המאמר מכיל צמודי צמחים Dui Yao שונים הנפוצים בפורמולות הסיניות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המתקדם והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Zhi Zi- Gardenia Jasminoidis Fructus ברפואת הצמחים הסינית     גרדניה צמח ברפואה הסינית

גרדניה ג'סמינואידיס הוא צמח סיני מוכר ברחבי בעולם. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי, ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר אגדות ומיתוסים המאפיינים את הצמח כבעל השפעות על הקרמה האנושית. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Moutan Radicis cortex - Mu Dan Pi    

קליפת מאוטן רדיסיס הוא צמח רפואה סיני מוכר. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים לצד סיפורים, מיתוסים ואגדות. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Sheng Ma Rx- Cimicifuga Dahurica ברפואה הסינית     sheng ma

סימיסיפוגה דהוריקה הוא צמח רפואה סיני מוכר. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Aconiti Carmichaeli Preparata Radix = Fu Zi     אקוניטום

שורש האקוניטום הוא צמח סיני מוכר אך רעיל ביותר ולכן גם אסור לשימוש. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי על פי הרפואה הסינית והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים לצד סיפורים, מיתוסים ואגדות. המאמר מציע תחליפים חוקיים לצמח זה אשר יכולים לשמש את המטפל ב רפואה סינית בבואו להרכיב פורמולה. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Xiang Fu - Cyperus rotundu    

פקעת הגומא הוא צמח רפואה סיני המוכר גם כעשב שוטה, אך חשיבותו בעיקר בהנעת צ'י ובבעיות גינקולוגיות. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים לצד סיפורים, מיתוסים ואגדות. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים החדש והמפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Ligusticum Wallichii = Chuan Xiong     צמח מניע דם

שורש הליגוסטיקום הוא צמח סיני מוכר וחשוב להנעת דם. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי על פי ה רפואה סינית והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים לצד סיפורים, מיתוסים ואגדות. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
צמחי מרפא ב רפואה סינית Atractylodies Macrocephala - Bai Zhu     bai zhu

האטרקטילודיס הוא צמח ברפואה הסינית מוכר הנחשב למחזק צ'י וטחול ולכן מתאים לבעיות עיכול שונות. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית וה Rhizoma Alismatis Orientalis = Ze Xie     ze xie

האליסמטיס הוא צמח ב רפואה סינית מוכר הנחשב למנקז לחות מבלי לפגוע בטחול וביין. מאמר זה מפרט על חשיבותו הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית ואגוז המוסקט Sm. Myristicae Fragrantis = Rou Dou Kou    

אגוז המוסקט הוא צמח מוכר ברפואה הסינית המשפיע על המעי, קיבה וטחול. מאמר זה מפרט את חשיבותו במישור האנרגטי ובמישור הביוכימי תוך התבססות על מחקרים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
צמחים ישראלים ממשפחת השפתניים ברפואה העממית והסינית     ריחן. צמח תועלת

כחלק מלימוד תזונה וצמחי מרפא, מסיירים תלמידי המסלול ללימודי רפואה סינית בחוות צמחים, בגן בוטאני ובמשתלת צמחי תועלת. הסיור במשתלה מתרכז בצמחי מזון אשר משמשים גם כצמחי מרפא. מדובר בצמחים העשויים לשמש כתבלינים או כמתאימים לחליטות טעימות, אך בצידם יש גם השפעות בריאותיות. במאמר זה אנו מתרכזים במשפחת השפתניים אשר כוללת צמחים כמו מרווה, מנתה, זוטה, אורגנו, מליסה, רוזמרין ועוד.

 
Phytolacca Americana = Shang Lu ברפואה הסינית    

במהלך טיול לקטים נתקלתי בשיח עם פירות אדומים דמויי אוכמניות התלויים כענבות. השיח נמצא במטעי תפוחים ובמקומות נוספים בגולן ומשך את העיניים הן בשל הענבות המפתות (אך רעילות) שלו והן בשל הצבע האדום העז שאפשר לרבים מאיתנו, המטיילים, להתחפש לאינדיאנים או ליצירות אמנות חיות. הצבע אמנם ירד במים אבל הרושם לא. מסתבר שמדובר בצמח מוכר, אפילו ברפואה הסינית המסורתית.

 
הכל על הבננה בראיה מערבית וסינית    

הבננה היא פרי הגדל על עשב ענק שמקורו ממזרח אסיה. לפרי שימושים רבים, מהם רפואיים. מאמר זה מפרט את יתרונות הפרי ותרומתו הבריאותית למערכת העיכול, למערכת העצבים, לגוף ולנפש. בנוסף, המאמר מקבץ מספר אגדות ומסורות המדגישים את חשיבות הפרי המיוחד הזה ונותן טיפים לשימושים מגוונים בחלקי צמח נוספים.

 
רפואה סינית והצמח Da Huang - Rhubarb Rz. Rhei    

ריבס הוא צמח מאכל חמצמץ המשמש בעיקר לקינוחים אך ברפואה הסינית משתמשים דווקא בשורש הצמח הנחשב למטהר ומנקז מטה. זהו צמח קר ומר המוריד חום ומנקז אש מהכבד, הלב והמעיים. הנחשבים למחזקי צ'י במקביל לסילוק חום ולחות. מאמר זה מפרט על חשיבות השורש הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את מגבלות הצמח ותופעות הלוואי שלו. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואת צמחי מרפא סיניים וה Lilium lancifolium - Bai He    

לילי הוא צמח ממשפחת השושניים הגדל בר באיזורים שונים של אסיה. חלק מהמינים של משפחה זו שייכים לצמחי מזון אך הצמח הספציפי נפוץ ברפואה הסינית ומשמש לטיפול בריאות, בלב ובקיבה. מאמר זה מפרט על חשיבות הפקעת הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Chrysanthemi Morifolli Flos - Ju Hua ברפואת הצמחים הסינית    

חרצית עטורה היא צמח נפוץ ממשפחת המורכבים. היא משמשת כצמח מאכל הם דגן למאכל וצמח מרפא ברפואה הסינית הנחשבים למחזקי צ'י במקביל לסילוק חום ולחות. מאמר זה מפרט על חשיבות הזרע הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Hou Po - Cx. Magnoliae Officinalis ברפואת הצמחים הסינית    

פרח המגנוליה משמש בסין כצמח מרפא ארומאטי במקביל להיותו צמח נוי. הצמח מתמיר לחות ומניע צ'י ברמת מערכת הנשימה והעיכול. מאמר זה מפרט על חשיבות הפרח הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Yi Yi Ren - Sm. Coicis Lachryma    

גריסי פנינה הם דגן למאכל וצמח מרפא ברפואה הסינית הנחשבים למחזקי צ'י במקביל לסילוק חום ולחות. מאמר זה מפרט על חשיבות הזרע הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Shan Zhu Yu - Corni Officinalis    

הדובדבן החמוץ הוא פרי מאכל אך גם צמח מרפא המוכר היטב בעולם הרפואה הסינית. זהו צמח מכווץ המשפיע בעיקר על ייצוב ושמירת הג'ינג של הכבד והכליות. מאמר זה מפרט על חשיבות הפרי הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Schisandra Chinensis - Wu Wei Zi בעולם הצמחים של הרפואה הסינית    

סכיזנדרה היא סוג של גפן המכיל גרגרי יער זעירים ואדומים. הפירות נחשבים למכווצים וחמימים ומשפיעים על הלב, הכליות והריאות. הם עוצרים דליפת צ'י ומפסיקים שלשול או הזעות. מאמר זה מפרט על חשיבות הפירות הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Gastrodiae Elata - Tian Ma    

גסטרודיה הוא צמח השייך למשפחת הסחלבים. ברפואה הסינית הוא נחשב כמרגיע רוח של הכבד ומפסיק כאבים כמו כאבי ראש. זהו צמח מסלק רוח ועוצר רעידות. מאמר זה מפרט על חשיבות הצמח הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את תופעות הלוואי של צמח זה. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים

 
רפואה סינית ושן הארי Pu Gong Ying - Herba Taraxaci    

שן הארי הוא צמח מאכל המוכר כצמח מרפא הן במערב והן במזרח. בנוסף לשימושים קולינריים הצמח מוכר ברפואה הסינית, שם הוא משמש לניקוז חום ואש בעיקר מהכבד והקיבה. מאמר זה מפרט על חשיבות הצמח הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית והאנטגוניסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית עתיקה והצמח Fang Feng - Saposhnikovia Divaricatae    

לדבוריילה הוא צמח מרפא מוכר ברפואה הסינית הנחשב למסלק רוח מתון אך פחות מייבש מצמחים מסלקי רוח אחרים. מאמר זה מפרט על חשיבות השורש הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
Yuan Zhi - Radix Polygala Tenuifolia ברפואה הסינית    

פוליגלה הוא צמח חשוב בעולם צמחי המרפא של הרפואה הסינית. עד שנת 2012 הצמח נאסר ליבוא בישראל אך לאחר בדיקת וועדה במשרד הבריאות, הותר הצמח ליבוא מחודש. זהו אחד הצמחים החשובים בין מרגיעי הנפש ולכן מתאים לטיפול במצבי חרדה, דיכאון ובעיות זיכרון שונות. מאמר זה מפרט על חשיבות השורש הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. זהו חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Ophiopogonis Rx. - Mai Men Dong    

אופיופוגוניס הוא צמח ממשפחת השושניים הגדל בצורת קנה שנושא אשכולות פרחים. השורש משמש ברפואה הסינית להזנת יין הריאות והקיבה, ללחלוח המעיים ולטיהור הלב . מאמר זה מפרט על חשיבות השורש הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים. חלק מהמידע המוצג כאן מתאר את השפעתו הסינרגיסטית עם צמחים אחרים. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח שום Da Suan - Allium sativum     שום

השום הוא אחד הצמחים הנפוצים והנחקרים ביותר בעולם. הבצל שלו משמש, ברפואה הסינית, לסילוק פרזיטים ולחימום מערכת העיכול והנשימה. לשום מיוחסות תכונות רפואיות כמו הורדת כולסטרול, דילול דם, נוגד חימצון, נוגד טפילים ויעיל לבעיות נשימה. חלק גדול ממצאים אילו מעוגנים בעולם המחקר האקדמי. מאמר זה מפרט על חשיבות השום הן במישור האנרגטי והן במישור הביוכימי ומתבסס על מחקרים עכשוויים רבים.

 
רפואה סינית והצמח Dan Dou Chi - Semen Sojae Praeparatum- Glycine Max    

סויה הוא צמח ממשפחת הקטניות שמוצאו מסין. במאה ה 19 התפתח גידול הסויה לאירופה ולאמריקה וכיום הוא נחשב לאחד הצמחים המובילים בתזונת האדם ובעלי החיים. בנוסף לשימוש שלו כמזון, הסויה המעובדת משמשת כמרכיב בפורמולות צמחים שם היא נועדה לסלק רוח חיצונית במצבים התחלתיים מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
רפואה סינית והצמח Tian men dong – Asparagi cochichinensis tuber    

אספרגוס הוא צמח המוכר בסין יותר מאלפיים שנים. גם במערב הוא נחשב לצמח מאכל מוכר שהופץ בעיקר על ידי הרומאים. הרפואה הסינית משתמשת בפקעות לצורך הזנת יין ונוזלים בדגש על הזנת הריאות והמחמם העליון. מאמר זה הוא חלק מאוסף מאמרים המתקשרים למדריך הצמחים המפורט באתר, אותו ניתן למצוא תחת קטגוריה: צמחים - מאפייני צמחים.

 
צמחי מאכל ותבלין הגדלים בישראל, ממשפחת המורכבים, ברפואה המשולבת     צמחים מורכבים

משפחת המורכבים - Compositae מונה מספר רב צמחי מאכל שכיחים ובניהם הארטישוק, החסה והחמניה, יחד עם צמחי תבלין ורפואה כמו הגדילן, לענה, קמומיל וסטיביה. חלק מהצמחים משמשים למאכל אדם ולחלקם אף יש שימוש רפואי רב. המאמר מפרט את דרך ההיכרות עם הצמחים והשימוש הנפוץ בהם.

 
צמחי מאכל ותבלין הגדלים בישראל, ממשפחת הירבוזיים, ברפואה המשולבת     ירבוז

משפחת הירבוזיים - Amaranthaceae מונה מספר צמחי מאכל שכיחים ובניהם ירבוז עדין, כיף האווז, מלוח והקינואה המפורסמת. חלק מהצמחים משמשים למאכל אדם ובהמה ולחלקם אף יש שימוש רפואי. הצמח הידוע ביותר במשפחה זו הוא הקינואה, אך דווקא זו אינה גדלה בארץ. המאמר מפרט את דרך ההיכרות עם הצמחים והשימוש הנפוץ בהם.

 
חוברות לתרגול צמחי מרפא ותכונותיהם     לימודי נטורופתיה

לומדי הצמחים נתקלים, לא אחת, בקושי לזכור שפע שמות בסינית (פין יין) ובלטינית. זכירת השמות היא רק חלק קטן מתוך חבילת ידע רחבה הכוללת את הקטגוריה של הצמח, תכונותיו האנרגטיות, שימושים מגוונים והתוויות נגד. אתר תמורות מציב שתי חוברות עבודה עצמית האפשרות כל סטודנט או מטפל מוסמך לתרגל ידע קיים ולהעשיר את ידיעותיו בתכונות הצמחים והאינטראקציות שלו בדרך של הבנה ושינון.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז