לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

שיטות טיפול

 
העיסוי האינטגרטיבי - מהו     שיאצו

מבוא על העיסוי האינטגרטיבי . לאור פתיחה של מחזור חדש בקורס עיסוי אינטגרטיבי למטפלים אנו מציגים מידע נוסף על העיסוי בהשוואה לטיפולים כמו שיאצו וטווינה. קיימים הבדלים רבים בין העיסוי הקלאסי וגישות הטיפול במגע כדוגמת שיאצו וטווינה. מאמר זה בוחן את ההבדלים ברמה האנרגטית, הפיזית, הטכנית והקלינית, אחד לאחד. לצד ההבדלים מוצג גם היתרון היחסי הקיים בשילוב שתי שיטות שונות אילו, כלומר בגישה האינטגרטיבית. כמו כן המאמר מקושר למאמר המפרט מסלול הכשרה בתחום העיסוי האינטגרטיבי.

 
מידע על שיאצו - לימודי שיאצו - קורס שיאצו     שיאצו - קבלה ונתינה

שיאצו מבוסס על שיטות טיפול סיניות בנות אלפי שנה, שחלקים מהן אומצו ע'י היפאנים. מאמר זה סוקר את התפתחות השיאצו בישראל ואת העקרונות הפילוסופיים והרפואיים עליהם מבוססת השיטה. רוצה ללמוד שיאצו/טווינה ורפואה סינית ? לפגישת ייעוץ וצפייה בכיתות פעילות ניתן להתקשר למזכירות תמורות בת'א 036815996 .

 
שיאצו ויוגה - שילוב של תרגול וטיפול עצמי     יוגא ושיאצו

איך אנחנו יכולים לטפל בעצמנו? תרגול יוגה יכול להיות תשובה טובה, אבל תרגול יוגה בשילוב של טיפול עצמי בשיאצו - יכול להיות אפילו יותר טוב. עבודה יסודית שנכתבה על ידי מורה בכירה ליוגה ומטפלת בכירה בשיאצו וטווינה.

 
המטפל הטוב בשיאצו     טיפול שיאצו

בתי ספר שונים לשיאצו טוענים לשיטתם כאילו הייתה הנכונה והטובה ביותר. גם הקרבות המכוערים בין בתי הספר לשיאצו ביפאן (נאמיקושי ומצונאגה) לא תרמו להגשמת 'קנאת סופרים תרבה חוכמה'. גישה מונופוליסטית מגבילה את המטפל, סותרת את התפיסה הפלורליסטית הסינית ומאפיינת כת ולא רפואה. לקראת פתיחת שנת הלימודים אנו מצרפים מאמר זה, הסוקר את התכונות הנדרשות כדי להיות מטפל טוב ומהם תחומי ההכשרה שעליו לעבור כדי להגיע לכך.

 
שיאצו - שיטות הטיפול השונות     שיאצו - זרימת הצ´י

שיאצו הוא כלי חשוב לטיפול במגע, היכול לענות על ליקויים בריאותיים פיזיים ונפשיים כאחד. מאמר זה סוקר את הגישות הטיפוליות השונות. חשוב לזכור שאין שיטה מונופוליסטית על האמת, ואין 'השיאצו האמיתי והמקורי' שהוא טוב או אותנטי יותר מהשיטות האחרות.

 
מסאז´ תאילנדי - Nuad Phean Boran    

המסאז´ התאילנדי התפתח מהמסאז´ ההודי ומהאיורוודה (הרפואה ההודית) בסביבות 500 שנה לפני הספירה. מאמר זה כולל היכרות עם העיסוי התאילנדי - מקורותיו, הרעיון העומד מאחורי השיטה, תאור קצר של הטכניקה ותמונות להדגמה והמחשה.

 
הרצאת מבוא בקיו שיאצו     טיפול קדמי בשיטת קיו שיאצו

הקיו שיאצו המתייחס לטיפול בחסר נולד על פי תפיסתו של שיזוטו מצונאגה, אבי תורת הזן שיאצו. הטיפול על פי גישה זו נועד לאזן בין המרידיאנים, כאשר המטפל קשוב בתהליך הטפול לצרכיו של המטופל. בחלוקה האנרגטית מצויה מערכת המרידיאנים באיזון מתמיד של עודף וחסר צ'י. העודף ניתן לאבחנה באמצעים אובייקטיבים וסובייקטיבים, אך החסר מטבעו מצוי ברקע, בעומק, ואיתורו קשה יותר. על מנת לאתר את החסר יש לעבור עם המטופל תהליך הקרוי: הצפת המרידיאנים. מאמר זה מפרט את שלושת הדיאלוגים האבחנתיים: האבחנה הטיפולית, אבחנת המרידיאן ואבחנת הצובו.

 
יסודות הטיפול בשיאצו     קיו שיאצו

השלד הטיפולי / הקטה, מאפשר לנו, כמטפלים, להשתחרר מהעיסוק המחשבתי של מה לעשות ומתי, ליצור מצב של ריק מחשבתי, לפנות את תחושותינו לצרכיו של המטופל, לעומקו של הטיפול, למקצב ולפרטים הקטנים המרכיבים את השלם. תהליך הטיפול כולל את העקרונות והשלבים המלווים את ההליך כולו: לחץ אנרגטי, כיוון הלחיצה והתבוננות אל מחוץ למטופל הם רק אחדים מן העקרונות המפורטים במאמר זה. מאמר זה מבוסס מרחיב ומעמיק את העקרונות המתוארים בשיטת הטיפול בקיו שיאצו.

 
שאלות ותשובות בנושא הגדרות והבדלים בין שיטות טיפול שונות     שיטת טיפול בשיאצו

שאלות ותשובות שהופיעו בפורום המקצועי של תמורות, העוסקות בשיטות הטיפול השונות הקיימות ברפואה המשלימה.

 
שאלות ותשובות בנושא לימודי רפואה משלימה     רפואה משלימה בעבר ובהווה

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה בצפון ובמרכז אנו מאפשרים לקהל להיחשף לשאלות ותשובות נפוצות שהופיעו בפורום המקצועי של תמורות, הנוגעות לבחירת תחום הלימוד, ואיך לבחור איפה ללמוד. בהזדמנות זו, צוות תמורות מאחל לכל תלמידיו הצלחה והנאה מהלימודים ולכל בוגריו הצלחה וסיפוק בהמשך הדרך.

 
שיאצו     שיאצו - דרך הצ´י

שלבים בהכנת המטפל והמטופל: ההליך הטיפולי בשיאצו מורכב מאבחנה, טיפול, הנחייה לבית ומעקב. מאמר זה מתמקד ביציבה של המטפל, ביכולתו להגן על עצמו מפני נזקים, וביכולתו להעביר צ'י למטופל בצורה הטובה ביותר. כדי להפיק את מירב התועלת הטיפולית, וכדי לא להקשות על המטופל, יש לנקוט במספר הכנות לטיפול, ואחר להשכיב את המטופל במנח המתאים לו (ולטיפול) באופן אופטימלי.

 
הנחיית תרגילים לכאבי גב על ידי מטפלי שיאצו טווינה     בעיות סיאטיקה וגב תחתון

תרגילים לשחרור ולחיזוק שרירי הגב. ניתן לבצע את התרגילים על פי ההנחיות, או להנחות את המטופל בביצועם. חלק מהקבצים מכילים תמונות המדגימות את התרגילים.

 
שמנים אתריים, קומפרסים ורטיות     צמחים שונים כבסיס לשמנים אתריים

שיטות טיפול מסורתיות כמו שימוש בקומפרסים, פלסטרים ורטיות מהוות כלי טיפולי משלים למטפל במגע. גישות אילו משתלבות היטב עם שימוש נבחר בשמנים אתריים הן בזמן הטיפול והן לאחר הטיפול, כאשר המטופל נשלח לביתו. מאמר זה סוקר את אופן השימוש בשיטות אילו, היתרונות, החסרונות והסיכונים ומעלה מספר פורמולות לטיפול בבעיות שכיחות.

 
השימוש במגנט כחלק מהרפואה הסינית    

המגנט נחשב לחומר פלאי אשר פרנס אגדות ומיתולוגיות רבות בעבר. הסינים מרבים להשתמש בו הן כשימוש חיצוני והן כשימוש פנימי. השימוש הסיני, בניגוד לגישות המסחריות, מתמקד בהפעלת המגנט על נקודות האקופונקטורה, ומתבסס על ידע במרידיאני אקסטרה, נקודות חסר ונקודות מיוחדות בגוף. מאמר זה סוקר את תכונות המגנט והקשר לרפואה הסינית, מסביר כיצד המגנט פועל וכיצד יש להשתמש בו.

 
וו´אטצו – שיאצו במים     לחזור אל הרחם

שיטות טיפול במים מוכרות הן בעולם המערבי והן בסיני. כיצד נוכל לנצל את הכלים הידועים לנו מעולם השיאצו בתוך בריכה מתאימה או אמבט? מאמר זה מפרט את הגישה המערבית והסינית לטיפול ההידרו-תראפי עם דגש על טיפול בילדים בריאים וילדים מוגבלים. המאמר מפרט את מגבלות הטיפול והתוויות הנגד שלו, היבטים פיזיקאליים המתייחסים לטיפול במים ועקרונות טיפול ספציפיים.

 
טווינא - היבטים מדעיים     טיפול טווינה בסין

שיטת הטיפול בטווינה מתאפיינת בפעולות חיכוך שריר וגידים. טכניקה זו ידועה כמניעה צ´י ודם לעבר הרקמה הפגועה. התפיסה המערבית מייחסת לפעולה יכולת לצמצם צלקות והדבקויות, להקל על כאבים ולהרחיב טווחי תנועה. מאמר זה מסכם את התהליכים המובילים לנזק לרקמה ומפרט את טכניקות המגע המאפשרות טיפול בבעיות אילו, תוך מתן דגש על ההיבטים הרפואיים בראייה מערבית.

 
הפדיחה של נרות ההופי     נרות הופי

נר הופי הוא נר חלול המוחדר לחלקה החיצוני של תעלת האוזן במטרה לשפר מצבים דלקתיים שונים הקשורים לבעיות באוזן התיכונה, הפנימית והסינוסים ותופעות אחרות. מיתוסים רבים נקשרים לאפקט המרגיע והמרפא שלו, כמו למשל היכולת שלו לשאוב נוזלים ושעווה. האם יש בסיס למיתוסים. כותבי המאמר מערערים על חלק מהטיעונים וקובעים שמעורבת כאן פדיחה גדולה מאוד. לפי בקשת מטפלים אנו מציבים מאמר זה בשנית.

 
שיאצו צווארי     טיפול צוואר בקיו שיאצו

לפנינו מאמר נרחב ומעמיק המפרט את שיטת הטיפול בצוואר. המאמר נילקח מתוכנית הלמודים של שנה ב' בחטיבת הקיו-שיאצו וסדנת השתלמות והשלמה לטיפולי צוואר. במסגרת המאמר קיימת התייחסות למגוון בעיות ודרך הטיפול בהן. בנוסף, מצורפות שפע תמונות מאירות עיניים המאפשרות מעקב וחזרה אחר טכניקות העבודה.

 
טיפול שיאצו בגפיים התחתונות וגב תחתון    

לפנינו מאמר נרחב ומעמיק המפרט את שיטת הטיפול בגב תחתון ובגפיים תחתונות. המאמר נילקח מתוכנית הלמודים של שנה ב´ בחטיבת הקיו-שיאצו וסדנת השתלמות והשלמה לטיפול פלג גוף תחתון. במסגרת המאמר קיימת התייחסות למגוון בעיות ודרך הטיפול בהן. בנוסף, מצורפות שפע תמונות מאירות עיניים המאפשרות מעקב וחזרה אחר טכניקות העבודה.

 
מנחי השיאצו על פי גישת הזן שיאצו לפלג גוף תחתון    

לפנינו חלקו השלישי של מאמר נרחב ומעמיק המפרט את שיטת הטיפול בגב תחתון ובגפיים תחתונות. חלק זה מפרט את מנחי השיאצו על פי גישת הזן שיאצו בפלג גוף תחתון. במסגרת המאמר קיימת התייחסות למגוון בעיות ודרך הטיפול בהן. בנוסף, מצורפות שפע תמונות מאירות עיניים המאפשרות מעקב וחזרה אחר טכניקות העבודה.

 
תהליך הלימוד החושי בשיאצו    

עבודת שדה מסכמת על הדומיננטיות של השיח החושי ותהליך הלימוד החושי בקורס לשיאצו. עבודתו המרתקת של סטודנט לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה סוקרת את שיטת הלימוד החושי בשיאצו, הפנמת המידע העיוני בדרך המעשית ואגב כך מגלה טפח מתוך החוויה ששמה לימודי שיאצו בתמורות.

 
שילוב פלסטרים, רטיות וקומפרסים בטיפולי שיאצו     קינוחים לנפש

מאמר זה סוקר את שיטות הטיפול הכוללות שימוש בפלסטרים, קומפרסים, משחות ורטיות. שימוש זה נפוץ גם בעולם הרפואה הסינית. בנוסף לשיפור המידי בתוצאות הטיפול במגע מתקיימת המשכיות טיפול יעילה בין המפגשים.

 
התפתחות היסטורית של הטווינא במזרח    

הטווינה היא שיטת טיפול סינית מסורתית עתיקה שהתפתחה משיטות קדומות יותר כמו ה Mo Shou וה An Mo . שיטה זו דורשת מיומנות וידע מקצועי רחב. מאמר זה סוקר את ההתפתחות ההסטורית של הטווינה עד למעמדה כיום, הזרמים ובתי הספר השונים שתרמו להתפתחותה והתשתית הפילוסופית שהובילה למקומה כיום.

 
טווינא - השיטות העיקריות כיום בטווינא ובעיסוי רפואי     טווינה בתנאים ביתיים בסין

טווינה היא שיטת טיפול סינית המטפלת בבעיות נוירו-אורתופדיות, אך לא רק. המאמר מציג את תהליך הלמידה וההכשרה של המטפל בעת העתיקה, מאזור ג´יאן-סו שבדרום סין, דרך מנזר שאולין ועד לעת הזו. המאמר מפרט את שיטת האימון הקלאסית, סביבת חדר הטיפולים והכלים בהם המטפל שומר לא רק על המטופל אלא גם על עצמו. מאמר זה מהווה חלק מתוך הספר השלם למטפלי טווינה.

 
המערכת האנרגטית הבסיסית של האדם על פי שתי המסורות: יוגה ושיאצו    

שתי הגישות - שיאצו, כחלק מרפואה סינית, ויוגה - התפתחו במקביל במהלך אלפי שנים. שתיהן יחד, כשני חלקי פזל, מאפשרות לנו לראות את המערכת האנרגטית של האדם באופן מלא ועשיר יותר. עבודה מקיפה זו מציגה את המשותף והמפריד בין שני תחומים חשובים אילו תוך התמקדות בנושאים כמו מודעות, ריכוז, נשימה, תנוחות גוף ובכך היכרות עם כל הרבדים: הגופני, המנטאלי והנפשי.

 
תובנות על שיאצו, אינטואיציה והמונח פלסבו    

תאונת דרכים של חבר גורמת למפנה בחייו של כותב המאמר, כאשר הבלתי יאומן קורה. המאמר בוחן את מושג האינטואיציה והשלכותיו על תפקודו של המטפל המנוסה. זהו מאמר מרגש המחבר בין הלא סביר לממשי, בין המדע לאפקט פלסבו ובנינו, מטפלי השיאצו, לתובנות אחרות.

 
אבחנת בטן למטפלי שיאצו וטווינא     אבחון הבטן

האבחנה היא לב ליבן של כל צורות הטיפול משחר ההיסטוריה הרפואית ועד היום. ביפן התפתחה גישת האבחון המושתתת על הבטן ומבוססת על מצבם האנרגטי של המרידיאנים. הבטן מכילה אברים אשר משמם נגזרו גם שמות חלק מהמרידיאנים המיוחסים לרפואה הסינית. מאמר זה סוקר את ההבטים השונים הקשורים באבחון מדויק ונכון יותר של הבטן.

 
שיאצו ו'הגנות' בעת הטיפול    

המטפל המודרני בשיאצו שואל את עצמו לא אחת, האם אני מוגן כמטפל? האם אני פוגע בעצמי בעת הטיפול? האם בעיותיו של המטופל מוצאות את דרכן אלי? האם אני נושא אותן איתי גם לאחר שעות העבודה? ואם כל זה נכון האם יש דרך בה אני יכל להתגונן? ראשית, ברצוני להודיע על צפירת הרגעה! החשש מהלא נודע לא קיים והנושא יובהר היטב דרך מאמר זה.

 
השיאצו והקאטה הטיפולית     הקאטה כחלק מתהליך לימוד שיאצו

הקאטה מצויה בעולם המושגים שלנו, כמטפלי שיאצו, החל מהרגע הראשון בו אנו מתחילים את הכשרתנו כמטפלים. המיומנות שמאפיינת קאטה מעניקה לאומן את השקט והנינוחות של ההקשבה השקטה. מאמר זה מפרט מעט מהחסרונות בצד היתרונות המרובים בהפנמת קאטה טיפולית בשיאצו.

 
מחקר השוואתי בין שיטות שונות לטיפול בבעיות גב     שיאצו כטיפול אפקטיבי בבעיות גב

מחקר טייוואני שפורסם ב British Medical Journal מראה שאקופרסורה (שיאצו / טווינה) נמצאה אפקטיבית משמעותית בהפחתת כאבי גב כרוניים בתחומי מגבלות גוף, דירוג כאב וסטאטוס פונקציונאלי ביחס לפיזיותרפיה. התוצאות נמשכו לאורך לפחות שישה חודשים

 
על עיסוי סיני עתיק גואה-שה     גוואה-שה

הגואה-שה היא שיטה סינית מזרחית עתיקה שבה "מגרדים" את העור באמצעות כלי פשוט. הגרוד פותח סתימות, מסלק רעלים, מגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע ומשפר את אספקת חמצן ברמת התא. מאמר זה מציג את שיטת הגואה-שה בהיבט מערבי וסיני ואת יתרונותיה.

 
שיאצו - היסטוריה ואבני דרך בהתפתחות הטיפול ביפן    

למרות ששיאצו נחשב לאמנות ריפוי יפאנית, הרי ששורשיו מתייחסים לתפיסה הפילוסופית העתיקה הסינית. מאמר זה מתאר את התפתחות שורשי השיאצו בסין עוד מהמאה השישית, דרך חדירתה ליפן ובהמשך למיסודה הרשמי כשיטת טיפול רפואית. כמו כן, המאמר מציג את התפתחות זרמי השיאצו החשובים ביפן וחדירתם למערב.

 
רפלקסולוגיה ורפואה סינית - עולמות מקבילים ומחוברים    

הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול הוֹליסטית המשתמשת בעיסוי ובלחיצות בכפות הרגליים והידיים. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמונח רפלקס: החזר או משוב, משום שהיא מבוססת על תהליכים של תגובה לגירוי. בין הרפלקסולוגיה לרפואה הסינית קיימות נקודות השקה יפות ומרתקות וביניהן עולם היסודות. מאמר זה נותן תובנות על דרכי אבחנה ברפלקסולוגיה ושילובם באבחון הסיני המסורתי.

 
כירופרקטיקה לכאבי צוואר וגב תחתון    

הכירופרקטיקה הינו מקצוע רפואי הקיים כ 120 שנה. שורשי המקצוע מגיעים עד להיפוקרטס ביוון העתיקה שאמר : "בסימן הראשון למחלה חפש בעמוד השדרה". הכירופרקטיקה מבוססת על ההבנה שלגוף האדם יכולת ריפוי עצמית. הגוף בנה את עצמו בתוך הרחם ולאורך כל מהלך החיים יש לו את היכולת לרפא את עצמו.

 
הטיפול במגע לצרכים רגשיים ומתחים נפשיים    

אל תופעת המתח הנפשי (ברמות השונות), התרגלנו להתייחס כאילו הייתה אחד מהמרכיבים הנורמאליים והמקובלים בשגרת החיים. זהו הרגל שיש לשאוף לשנותו ככל שניתן ולא לקבלו כמובן מאליו. המגע בטיפול הוא עניין מרכזי שבו מבטא המטפל את היכולות האמפטיות שלו דרך הידיים. מאמר זה מציג את הקשר בין הפגת מתחים נפשיים לטיפולי מגע.

 
קורס שיאצו    

קורס שיאצו בתמורות הוא המקצועי ביותר בארץ. תמורות מכשירה מטפלים כבר מעל ל-29 שנה. מכללת תמורות ידועה בעיקר בזכות לימודי שיאצו מקצועיים ובזכות המטפלים המקצועיים שהכשירה. הקורס כולל התמחות קלינית בקליניקות של תמורות ובבתי חולים. הלימודים מתבצעים בכיתות קטנות כך שכל תלמיד זוכה ליחס אישי ומעקב אישי אחר התקדמותו.

 
שיאצו בקשישים    

העידן המודרני וההתפתחות הרפואית מעלה את תוחלת החיים ובו זמנית גם את איכות החיים. אוכלוסיית הקשישים בישראל נעשית צעירה, פתוחה ומודעת לאיכות חייה. יותר ויותר קשישים פונים לטיפולים ברפואה משלימה ומוצאים בה פיתרון, גם אם הוא חלקי לבעיותיהם. מאמר זה סוקר את יתרונות הטיפול והדרכים המתאימות לעבודה עם קשישים.

 
כיצד נתמודד בטיפולי מגע עם מטופל שמדוגדג בצורה קיצונית?    

תחושת דגדוג היא רפלקס שכמעט כל הילדים נהנים ממנו. אפילו ה"איום" בדגדוג עם אצבעות שלופות באוויר מפיק מהם בדרך כלל צחקוקים עליזים. אך מהו הדגדוג? למה אנו לא יכולים לדגדג את עצמנו? כיצד ניתן לטפל באדם שמדוגדג כל הזמן באמצעות שיאצו או כל שיטה אחרת של טיפול במגע?

 
שיטת סוטאי שיאצו לאיזון הגוף     השימוטו מפתח שיטת הסוטאי

סוטאי היא שיטת טיפול בשיאצו שפותחה על ידי רופא ומרפא סיני בשם קייזו השימוטו. השיטה נועדה להחזיר את האיזון לגוף תוך הפעלת מפרקים ושרירים ללא תגובת כאב מצד המטופל. מדובר בשיטה רחבה שמעבר לטיפול הספציפי גם כוללת פילוסופיה לדרך חיים ולאיזון כללי.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז