לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

מחלות וטיפולים

 
מלגה למטפלי שיאצו בכל הרמות    

מלגה למטפלי שיאצו וטווינא שלמדו במכללות שונות ורוצים להשלים לימודיהם במסלול המלא בתמורות בתחום השיאצו, הרפואה הסינית והטווינא.

 
פתופיזיולוגיות של איברים     הלב - מלך האיברים

מאמר המקושר למאמרי משנה מפורטים על כל איבר בנפרד. מאמר זה מציג את תפקידי האיברים הייניים, תוך דיון על ההקבלה בין התפקודים הסינים לפיזיולוגיה שלהם כפי שמקובל ברפואה המערבית. המאמר מציג את הטיפולים השכיחים במקרים של פתולוגיות בראות, טחול, כבד, לב וכליות, תוך התייחסות למרידיאנים המטופלים ולנקודות החשובות שלהם. המאמר זה מתאים בעיקר לפוסעים בצעדיהם הראשונים בשיאצו וברפואה סינית ומשלים את סדרת המאמרים הדנים בתפקודי האיברים ובפתופיזיולוגיות שלהם.

 
הספר השלם למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים     הטיפול במגע

הספר המקוון הרחב ביותר הקיים עד כה בתחום הטווינה למטפלים מתקדמים. ספר זה יכול לשמש גם מטפלי שיאצו ברמות גבוהות. הוא כולל מידע מפורט מערבי וסיני לגבי סינדרומים שונים, המלצות לגבי תדירות טיפולים, המלצות על תרגילים, הנחיה בדמיון מודרך וכמובן טיפולי אקופרסורה ואופן שילובם ברוטינת הטיפול המומלצת. אנו מקווים שספר מקוון זה ישרת את קהל המטפלים ויהווה תחליף נאות לכל ספר אחר הקיים בשוק.

 
הגישה לפציאליס על רקע Bell's palsy למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים     נקודות אקסטרה על הפנים

זהו המאמר הראשון בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינא והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעת הפציאליס, בעיקר על רקע רוח חיצונית (השיתוק על שם בל). המאמר הבא ידון בפציאליס על רקע רוח פנימית.

 
הגישה לפציאליס על רקע C.V.A למטפלי טווינה ושיאצו מתקדמים     המיפלגיה באדם שעבר ארוע מוחי

זהו המאמר השני בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעת אירוע מוחי, בעיקר על רקע רוח פנימית ( CVA). המאמר הבא ידון בבעיות גב תחתון ובעיות בפיריפורמיס.

 
הגישה לטיפול בבעיות גב תחתון אקוטיות וכרוניות למטפלי טווינה ושיאצו מתקדמים     תסמונת זנב הסוס

זהו המאמר השלישי בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה השכיחה של כאבי גב תחתון בהיבטים אקוטיים וכרוניים. המאמר הבא ידון בבעיות סיאטיקה ובעיות בפיריפורמיס.

 
הגישה לטיפול בסיאטיקה ותסמונת פיריפורמיס למטפלי טווינה ושיאצו מתקדמים     תסמונת פיריפורמיס

זהו המאמר הרביעי בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה השכיחה של כאבים סיאטיים ובעיות בפיריפורמיס בהיבטים אקוטיים וכרוניים. המאמר מהווה המשך למאמר שדן בבעיות גב תחתון.

 
הגישה לטיפול בעצירות למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים     מערכת העיכול

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה השכיחה של עצירות בהיבטים אקוטיים וכרוניים. המאמר הבא ידון בבעיות עיכול וכאבי בטן.

 
הגישה לכאבי בטן ותסמונת המעי הרגיז למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים     כאבי בטן

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה השכיחה כאבי בטן אקוטיים וכרוניים ותסמונת המעי הרגיז. המאמר הבא ידון בבעיות של כאבי ראש.

 
הגישה לטיפול בקוצר נשימה למטפלי טווינה ושיאצו מתקדמים     עץ דרכי הנשימה

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו המתקדמים. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה השכיחה של אסטמה וסיבות נוספות לקוצר נשימה אקוטיים וכרוניים. המאמר הבא ידון בבעיות של כאבי ראש.

 
הטיפול באינסומניה למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים     קשה להירדם

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינא. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה השכיחה של אינסומניה והפרעות שינה אחרות.

 
הגישה לבעיות ברכיים למטפלי שיאצו וטווינא מתקדמים     כאב בברך

מאמר המלכד מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי השיאצו והטווינא. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בבעיות ברכיים.

 
הגישה לדלקות על רקע מרפק טניס למטפלי שיאצו וטווינה מתקדמים    

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו המתקדמים. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בתופעה המוכרת של מרפק טניס בהיבטים אקוטיים וכרוניים.

 
הגישה לטיפול שיקומי במצבים נוירו-אורתופדיים למטפלי שיאצו וטווינא מתקדמים    

פרק נוסף בספר הוירטואלי באתר תמורות, המלכד מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינא והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן דרך הבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן דרך היכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בשיקום לאחר תאונות מוח קשות.

 
הגישה לטיפול בכאבי צוואר וצליפת שוט למטפלי טווינה ושיאצו מתקדמים     צליפת שוט

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בבעיות צוואר ומתמקד בתופעת צליפת השוט.

 
הגישה לטיפול בתסמונת התעלה הלכודה למטפלי טווינא ושיאצו מתקדמים     כאבים בשורש כף היד

מאמר נוסף בסדרת מאמרים המלכדים מידע מערבי וסיני מסודר ומלא לטובת מטפלי הטווינה והשיאצו. המאמר עשוי לשרת מטפלים ברפואה הסינית למגזריה אך ממוקד בבעיות עימן מתמודד המטפל הן בהבנת הפתופיזיולוגיה של המחלה והן בהיכרות עם מכלול הכלים העומדים לרשותו ברפואה הסינית. מאמר זה דן בבעיות שורש כף היד ומתמקד בתופעת תסמונת התעלה הלכודה

 
הגישה ברפואה הסינית לחולי פרקינסון    

פרקינסון היא מחלה מוחית אשר פוגעת במערכת המוטורות אוטומטית, תופעה המתבטאת ברעד ונוקדות. מודעות למחלה מאפשרת התמודדות מוקדמת ושמירה על איכות חיים טובה יותר. לקראת כנס העמותה לפרקינסון אנו מפרסמים מאמר מורחב בנושא הכולל את הגישה הסינית ומידע פרקטי על הטיפול בשיאצו, טווינה ואקופרסורה. זהו מאמר חובה לכל מי שמתעתד לטפל בחולי פרקינסון בכלי הרפואה הסינית.

 
הגישה הטיפולית לאין אונות בשיאצו וברפואה סינית     אורח חיים והפסקת עישון חשובים יותר מכל

אין אונות היא אחת הבעיות השכיחות בעולם. נראה שהויאגרה ותרופות דומות פותרות את הבעיה. הרפואה הסינית רואה בהפרעות זקפה בעיה הקשורה ליאנג הכליות. טיפולים תרופתיים אינם מחזקים את יאנג הכליות ולכן גורמים להחלשתן במשך הזמן. מאמר זה מציג את האבחנה המבדלת, הטיפולים ועקרונות רפואיים לטיפול בבעיות זיקפה ומקשר למאמרים בתחום המערבי ובתחום הטיפול בתזונה.

 
התזונה הסינית למצבי הפרעות בזקפה     העישון מזיק לזיקפה

הפרעות זקפה ובעיות אין אונות מטופלת ברפואה הסינית באמצעים רבים ובניהם התזונה. בעיות של חולשות יאנג, הצפת נוזלים ועודף ליחה קשורים זה בזה ויכולים להשפיע על האונות. חיזוק אש החיים ומניעת בזבוזה מאפשר שימור היכולת המינית ושכלולה. מאמר זה מפרט את התזונה המומלצת בהתאם לסינדרומים המאפיינים אין אונות ומציג את הגישה הסינית לאש הכליות.

 
הגישה לכאבי ראש למטפלים ברפואה הסינית     הומונקולוס

כאבי ראש לסוגיו הן מהבעיות השכיחות הניתנות להקלה בעזרת שיאצו או טווינה. על המטפל לאבחן את הפתולוגיה הרלבנטית למטופל ולשלול פתולוגיות אפשריות אחרות. אבחנה נכונה היא צעד חיוני לקביעת אסטרטגית הטיפול. סקירה זו מתייחסת למצבים השכיחים ביותר שמטפל בשיאצו או בטווינה עלול להיתקל ומציעה הכוונה ומיון לשיטות טיפול נוספות המקובלות ברפואה המשלימה, כאלו שעשויות לעזור במקרים אלו.

 
פיברומיאלגיה (FMS) ותסמונת התשישות הכרונית (CFS) - אבחנה וטיפול במגע     נקודות רגישות

פיברומיאלגיה הינה תסמונת ראומטית ממושכת המתאפיינת בכאבים מפושטים בגוף, ללא רקע דלקתי. התסמונת פוגעת בערך ב- 2% מן האוכלוסייה הכללית. בעבודת הגמר התייחסנו למהלך המחלה של פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית, לדרכי האבחנה והטיפול הקיימים, והשוונו בין שתי התסמונות. בנוסף לסקירת ההתייחסות לתסמונת ברפואה המערבית וברפואה הסינית, הצגנו גם סיפורי מקרה של שלוש נשים, הסובלות מפיברומיאלגיה, שטופלו בשיאצו.

 
אינסומיה למטפלי רפואה סינית     גלי מוח

הפרעות שינה ובכללן נדודי שינה הן מהבעיות השכיחות הניתנות להקלה בעזרת שיאצו או טווינה. על המטפל לאבחן את הפתולוגיה הרלבנטית למטופל ולשלול פתולוגיות אפשריות אחרות. אבחנה נכונה היא צעד חיוני לקביעת אסטרטגית הטיפול. סקירה זו מתייחסת למצבים השכיחים ביותר שמטפל בשיאצו או בטווינה עלול להיתקל ומציעה הכוונה ומיון לשיטות טיפול נוספות המקובלות ברפואה המשלימה, כאלה שעשויות לעזור במקרים אלו.

 
הגישה לבעיות נשימה למטפלים ברפואה הסינית     אונות הריאה

בעיות נשימה ככלל וקוצר נשימה כפרט הן מהבעיות השכיחות הניתנות להקלה בעזרת שיאצו או טווינה. על המטפל לאבחן את הפתולוגיה הרלבנטית למטופל ולשלול פתולוגיות אפשריות אחרות. אבחנה נכונה היא צעד חיוני לקביעת אסטרטגית הטיפול. סקירה זו מתייחסת למצבים השכיחים ביותר שמטפל בשיאצו או בטווינה עלול להיתקל ומציעה הכוונה ומיון לשיטות טיפול נוספות המקובלות ברפואה המשלימה, כאלו שעשויות לעזור במקרים אילו.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז