לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

מטפל מטופל

 
רפואה סינית - המפגש בין גוף לנפש     הדאואיסט הצוחק מאת יואיצ´י קוואדה

הסינים מעולם לא דשו בנושא של גוף נפש מהסיבה הפשוטה שלעולם גם לא ראו הפרדה בין שני התחומים. גוף ונפש חד הם והם היבטים שונים של אותו דבר. מאמר זה בוחן את המפגש בין המטפל למטופל ברמה פיזיקלית הבסיסית, ברמה הסנסורית, הפסיכולוגית והרוחנית. המאמר מציג דוגמא של התפתחות רופא אשר עבר את הדרך מעולם הכירורגיה לעולם הטיפולי הרגשי רוחני, אך גם מעלה ספקות ושאילתות לגבי מהלך זה.

 
יחסי מטפל מטופל     התייעצות בין מטופל למטפל

מאמר הפותח בפנינו את הדינמיקה הטיפולית בין המטפל למטופל. המאמר מתייחס לגורמים הסביבתיים והאישיים המשפיעים על ההיזון בין הצדדים ועל הגבולות הנוצרים או נפרצים בניהם. המאמר גם מפרט דרכי פעולה מעשיות במקרים שונים בהם המטפל נתקל במבוכה (של המטופל או של עצמו) או בדילמות שונות.

 
הגדרת גבולות של מטפלים בשיאצו     גוף ונפש - מטפל מטופל

אתי שמעה על המטפל ההוא רק מילים טובות. בטיפול החמישי המטפל ביקש מהמטופלת להסיר את חולצתה וטיפול בה בחזה בעזרת שמנים. האם זו תוספת מקצועית לטיפול השיאצו או שזו 'תוספת' הגובלת בהטרדה מינית? אתי יצאה עם תחושת אי-נוחות, מרירות ועלבון שהלכה והתגברה לאחר הטיפול והחליטה שלא לחזור לשם עוד. בקשתי את עזרתה של אתי להירתם לכתיבתו של מאמר זה מתוך תקווה שהוא יעזור להגדיר את הגבולות, למטפלים במגע, ובעיקר אצל מטפלים בשיאצו העוסקים בתחומי טיפול במגע נוספים.

 
תקנון למניעת הטרדה מינית    

הטרדה מינית והתנכלות על רקע מיני פוגעות בכבוד האדם, בחירותו, בפרטיותו ובשוויון בין המינים. לאה גם מעשים פעילים ועילה לתביעה בנזיקין. הטרדה מינית והתנכלות פוגעות ביחסי העבודה והלימודים, פוגעות במטופלים ובמטופלות ומוציאות שם רע לעולם מקצועות המגע והרפואה הסינית. על כן, הטרדה זו עומדת בניגוד למדיניות תמורות.

 
דרכי מניעה מנזקים רפואיים ומשפטיים לאור הרשעתו של מטפל הומאופט    

הומיאופת מפורסם נשפט לשלושה חודשי מאסר בפועל וקנס על הענקת טיפול רפואי ללא רישיון תוך סיכון חיי המטופל שלו. מאמר זה דן בהיבטים המדיקו-לגאלים של פרשה זו, מעלה את הסוגיות המתייחסות לטעותו או רשלנותו של אותו מטפל ומעניק כלים לכלל המטפלים ברפואה סינית לנגזרותיה כדי להימנע מאפשרות למעידה כזו. למאמר מצורף קישור לטופס הסכמה לטיפול, המצמצם אפשרות לנזק רפואי ומשפטי.

 
אתיקה ומשפט בעולם הרפואה הסינית, השיאצו והטווינא    

מאמר זה פורס שאלות אתיות ומשפטיות הנוגעות לכל מטפל בעולם הרפואה הסינית, השיאצו והטווינא. מה צריך לעשות מטפל אם הוא חושד בהתעללות בילד או אם הוא חושד שבעלה של המטופלת שלו פוגע בה? האם מותר לנו לנסות הפלה בשיטות של רפואה משלימה? באילו נסיבות אפשר לקיים יחסי מין עם מי שהיה/תה מטופל/ת שלך? שאלות אילו ועוד חשובות לכולנו ומופיעות במאמר זה.

 
נוהל פרידה ממטופל     הקשר והפרידה בין מטפל למטופל ברפואה הסינית

מתי עלינו לסיים טיפול עם מטופל ותיק? האם כאשר המטופל 'מבשר' לנו שאין בכוונתו או ברצונו להמשיך, או אולי כשאנו מבינים שהמשך המפגשים אינו מוצדק? האם עלינו, המטפלים, לנקוט בגישה אקטיבית ו'לפטר' את המטופל או שמה, להיות פסיביים ולהמתין להודעתו? מאמר זה סוקר את כל הסיבות לפרידה ממטופל ומעלה דרכים אפשריות לעשות זאת על הצד הנכון ביותר.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז