לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

אבחנה הילד

 
הערכת התפתחות הילד    

שאלון המשמש להערכת התפתחות הילד, מכיל את השאלות המתאימות, לפי גיל הילד הנבדק. קובץ זה חובר ונערך על ידי צוות המטפלים של המרפאה הנוירולוגית התפתחותית של הילד בבית חולים וולפסון. הקובץ נועד לשמש רופאים ומטפלים בתחומים כמו ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, רפואה משלימה, מורים, גננות ועוד.

 
הפרעות קשב והיפראקטיביות (בראייה מערבית)    

הפרעות קשב והיפראקטיביות בילדים היא תופעה מאוד שכיחה, גם אם לא תמיד מאובחנת. הרצאה זו הועברה על ידי ד´ר טלי שגיא, מנהלת המרפאה הנוירולוגית לילדים, במסגרת יום עיון משותף לצוות הגנטי – נוירולוגי ולצוות המרפאה המשלימה לילדים של בית חולים וולפסון. המאמר מדגים מנגנונים נוירולוגים אפשריים לתופעת חסר הקשב וההיפראקטיביות, מפרט אבחנה מבדלת ומתאר היבטים קליניים של התופעה. המאמר כולל את התפיסה הסינית המתקשרת להפרעות הקשב בילדים ודרכי סיוע אפשריות.

 
הפרעות קשב והיפראקטיביות (בראיית הרפואה הסינית)    

כ 10% מהילדים מוגדרים כסובלים מהפרעות מקשב וריכוז. המרפאה המשלימה לילדים במסגרת המרפאה לנוירולוגיה לילדים שבבית חולים וולפסון מעלים עקרונות טיפוליים משולבים לתסמונת זו. מאמר זה מגדיר את התופעה מנקודת ראות סינית ובוחן את התועלת היחסית של מתן טיפול תרופתי וטיפול לא תרופתי במקביל.

 
זרקור על גיל ההתבגרות בראייה מערבית וסינית     חקר הנעורים

במסגרת המרפאה המשלימה בוולפסון, מטופלים ילדים מגיל הינקות ועד גיל 18. בתוך טווח הגילאים הזה כלולות מספר שנים מיוחדות המהוות גשר במישור הפיזי הנפשי והרגשי, בין תקופת הילדות ובין החיים הבוגרים. תקופה זו, המכונה גיל ההתבגרות, מאופיינת בקשר הדוק בין השינויים הגופניים המואצים והשינויים הנפשיים והחברתיים ובעלת השפעה רבה על המשך החיים הבוגרים ובעלת אפיונים ייחודיים שיש להתייחס אליהם במישור הטיפולי. מאמר זה ינסה להאיר נקודות למחשבה בראייה של גיל ההתבגרות , בעיקר לפי תפיסת הרפואה הסינית.

 
הגישה המשולבת לטיפול בילדים עם בעיית גבולות     גבולות בילדים

בעיית גבולות בילדים ופגיעה בסמכות המבוגרים מלווה אותנו משחר ההיסטוריה. האם הקניית גבולות ומעצורים נוטעים בילד סטגנציות פתולוגיות? האם חינוך ללא גבולות מונע מהילד סטגנציות בהמשך? במאמר זה נדון בסיבות הגורמות לבעיית גבולות בילדים בראיה מערבית והרפואה הסינית ובדרכים להשמת גבולות ללא שימוש בטכניקות אלימות שהיו מקובלות בעבר. מאמר זה מקשר לכתבה העוסקת בהכשרת מטפלים ברפואה סינית לילדים.

 
הרפואה הסינית העליונה לעזרת הילד עם כאבי ראש    

הרפואה הסינית מתייחסת לילד כאל חלק מתוך עולם הכולל את סביבתו, משפחתו, שאיפותיו ודימויו העצמי. על המטפל לטפל ב'רמה האמצעית' על מנת לבטל גורמים העלולים לפגוע בהתקדמות הילד אך במקביל, אסור למטפל להסתפק רק בתהליך הריפוי הממוקד. אחריותו לשלב את הרפואה הסינית האצילה על מנת לשפר את איכות חיי הילד בכל המישורים האפשריים ולקדם אותו לחיים טובים יותר שאינם תלויים במטפל או בטיפול

 
כיצד נשפר את התארגנות הבוקר אצל הילדים    

אין הורה שלא חווה את תחושת התסכול של התארגנות בוקר: הילד לא מתעורר, הילד קם ואינו מוצא את חפציו, הילד נזכר שעליו להגיש עבודה לבית הספר ועוד. דפוס קבוע של התנהלות בוקר תאפשר, הן לילד והן להוריו, בוקר רגוע ששכר בצידו: הילד לא צריך להתעורר חצי שעה לפני הזמן, הוא מספיק לאכול ארוחת בוקר מסודרת, הבית רגוע וללא צעקות, ההורה לא מאחר לעבודה... מאמר זה מדריך הורים ומטפלים כיצד לארגן את שעות הבוקר היקרות.

 
איך להצליח בבחינות - גישה סינית עתיקה עם ראיה מודרנית     סיני לפני בחינה

איך ניתן, ללא עזרה פסיכולוגית או שיעורי עזר, ואפילו ללא השקעת זמנים מרובה, להתגבר על מסת לימודים עצומה, חרדת בחינות ועומס פרטים? לשם כך עלינו לאמץ מספר טכניקות, חלקן כלליות הנוגעות לסביבת הלימודים וחלקן ממוקדות בשיטת הלימוד. מאמר זה מוקדש לסטודנטים בשיאצו וברפואה סינית, אך הוא תקף לכל תלמיד או סטודנט בכל שלבי הלימודים.

 
הילד החוצפן וחסר הגבולות – גישה עכשווית לרפואה עתיקה    

בעיית גבולות בילדים והכבוד למבוגרים קיימת עוד משחר ההיסטוריה. נדמה כי תופעה זו הולכת ומחמירה עם הדורות ועמם חוסר האונים של גורמי הסמכות, הורים ומורים. מאמר זה מציג את הילד המתריס והחוצפן ומעלה גישה סינית המשלבת את הרפואה העתיקה עם גישות התנהגותיות עכשוויות. מאמר המתאים לכל מטפל בילדים ולהורים בפרט.

 
אבחנת הילד כמשחק פאזל    

כל אבחנה היא אוסף של נתונים רבים. כל נתון הוא מעין חלק של פאזל שאמור לתת את התמונה המלאה. בילדים הפאזל כולל הרבה פחות נתונים. מיומנותו של מאבחן בילדים היא להבחין בין חלקי הפאזל הרלבנטיים לבין אילו שאינם שייכים למשחק המקורי. מאמר זה מכוון את המטפל בבניית חלקי הפאזל לתצריף שלם הנותן אבחנה.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז