לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

נוירו-פסיכיאטריה

 
אבחנה וטיפול בסטרס (STRESS) – תקציר עבודת גמר    

מאמר זה מהווה תקציר של עבודה רחבה ומפורטת המתרכזת בנושא הסטרס, גם מנקודת מבט מערבית (פזיולוגית ופסיכולוגית) וגם מנקודת מבט סינית. בעבודה אנו חוקרים את מושג הסטרס, הגורמים והתסמינים לסטרס, הגישות השונות לטיפול בסטרס וכיצד הטיפול בשיאצו מסייע ומקל על המטופלים הנמצאים תחת סטרס.

 
סכיזופרניה בראיה של רפואה מערבית ורפואה סינית     מורכבות הנפש

מחלת הסכיזופרניה נחשבת לאחת המחלות הקשות בעולם הפסיכיאטרי. מגבלות הטיפול קשות וחלות הן על המטפל הפסיכיאטר והן על המטפל הסיני. מטרות הטיפול מוגבלות ביותר. במאמר זה נסקרת המחלה מנקודת ריאות מערבית וסינית, תוך הבנת התהליכים הנפשיים והפיזיולוגים של החולה, היכרות עם תרופות נפוצות, הן במודל הביוכימי והן במודל האנרגטי הסיני, וכיווני טיפול ברפואה הסינית להקלה ושיפור איכות חיי המטופל.

 
טיפול הרבולוגי בדיכאון על פי הרפואה הסינית     דיכאון וחרדה

דיכאון היא מחלה היכולה להופיע בהתבטאויות שונות ולעתים אף לסכן חיים. הרפואה הסינית מתייחסת לאבחנה המבדלת של הדיכאון ומציעה מכלול טיפולים. מאמר זה מתרכז בפורמולות הצמחים השונות הרלבנטיות לבעיות דיכאון. המאמר מפרט את הפורמולות השונות על תכולת הצמחים הבודדים ומציע מודיפיקציות אפשריות למצבים משתנים. המאמר מיועד בעיקר למטפלים סינים העוסקים בצמחי מרפא.

 
דיכאון בראייה סינית ומערבית     דיכאון וחרדה

דיכאון נחשב לאחת המחלות הנפוצות בעולם המודרני. גם למחלה זו מגבלות הטיפול החלות הן על המטפל הפסיכיאטר והן על המטפל הסיני. במאמר זה נסקרת המחלה מנקודת ריאות מערבית וסינית, תוך הבנת התהליכים הנפשיים והפיזיולוגים של החולה, היכרות עם תרופות נפוצות הן במודל הביוכימי והן במודל האנרגטי הסיני, וכיווני טיפול ברפואה הסינית לטיפול במצבים בהם הדיכאון אינו דורש טיפול תרופתי והקלה ושיפור איכות חיי המטופל באותם מקרים בהם נדרש שילוב עם טיפול קונוונציונלי.

 
נוירופיברומטוזיס     כתמי קפה בחלב

נוירופיברומטוזיס היא מחלה נוירולוגית-גנטית שכיחה יחסית. הרצאה זו הועברה על ידי ד'ר חנה וינקר במסגרת יום עיון משותף לצוות הגנטי – נוירולוגי ולצוות המרפאה המשלימה לילדים של בית חולים וולפסון. המאמר מדגים עקרונות גנטיים חשובים, מתאר היבטים קליניים של המחלה וכולל את התפיסה הסינית המתקשרת למחלה זו ודרכי סיוע אפשריים.

 
הגישה ברפואה סינית לתסמונת טורט     כפיתיות היא אחד המתסמינים האפשריים

תסמונת טורט היא תסמונת הכוללת טיקים מוטורים מורכבים או טיקים קוליים, ולעתים גם מצבים של הפרעות קשב והיפראקטיביות או הפרעות כפיתיות. מאמר זה סוקר את ההיבטים השונים של תסמונת זו בכלים של הרפואה הסינית ומציע מודל טיפולי משלים משולב בתחומי התזונה, הצמחים, הדיקור והמגע, תוך התחשבות בהתוויות הנגד המוסכמות.

 
הטיפול בדיכאון באמצעות צמחי מרפא סיניים    

דיכאון נחשב לאחת המחלות הנפוצות בעולם המודרני. המאמר יסקור את הדיכאון מנקודות ראות מערבית וסינית, במטרה להבין את התהליכים הנפשיים והפיזיולוגים של החולה ולהכיר תרופות וצמחים נפוצים, עפ´י המודל הביוכימי ועפ´י המודל האנרגטי הסיני. המאמר מתאים גם למי שאינו מטפל בצמחי מרפא אך רוצה להעמיק יותר בהבנת תופעת הדיכאון.

 
תשבץ סיני עם פיתרון    

תשבץ ראשון מסוגו המוקדש למושגים מעולם הרפואה הסינית והמערבית. התשבץ מתאים לתלמידי טווינא מתקדמים, לתלמידי שנה שלישית ברפואה סינית ולמטפלים. התשבץ מהווה גם סיכום שלב במסגרת החומר התיאורטי המועבר כחלק מהתכנית האינטראקטיבית של למידה מרחוק ומספק שעשוע ועניין לצד הלמידה. אתם מוזמנים לאתגר חברים, מטפלים וסתם אוהבי תשבצים ולהעביר את התשבץ בניהם. לתשבץ מצורף קישור לפיתרון.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז