לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

מאפייני נקודות דיקור

 
הבסיס המדעי של נקודות דיקור סיני ומרידיאנים    

האם יש בסיס מדעי למיקום של נקודות דיקור? התשובה היא - כן! לפחות לחלק מנקודות הדיקור, יש תכונות ביולוגיות ופיסיקליות המבדילות אותן מאיזורי גוף הסמוכים להן. המאמר מפרט את הקורלציות המדעיות שנמצאו לנקודות הדיקור ולמרידיאנים, והסברים אפשריים לדרכי פעולתם.

 
מאפייני קבוצות נקודות     נקודות דיקור על גבי סוס

נקודות הדיקור מסווגות ללפי קבוצות על פי תפקודן האנרגטי המשותף. מאמר זה סוקר את תפקידיהן והשימוש הקליני לפי מאפיינים שונים: נקודות הבאר, מעיין, פלג, נהר וים והמקבילות להן על פי חמש הפאזות, נקודות מקור, הצטברות וחיבור והשימושים הקליניים שלהם, הקשר אל מרידיאני החיבור הרוחביים והאורכיים, נקודות האתראה ונקודת האשנב לרקיע.

 
לקט תקצירי מאמרים מדעיים בדיקור וברפואה סינית     המחקר ברפואה סינית

שמונה עשרה תקצירים של מחקרים הקשורים ברובם לאקופונקטורה וחלקם לתזונה, לצ´י קונג ולצמחי מרפא מוצגים כאן, בליווי פרשנות עם זווית סינית ולעתים גם צינית. בין המחקרים מופיעים תקצירים על השפעת הדיקור על גמילה מעישון, אסטמה, ערכי סוכר בדם, עובר במנח עכוז, דלקות בדרכי השתן ועוד מחלות מגוונות. הלקט נועד לתלמידי חטיבת אפידמיולוגיה במסלול המשולב לרפואה סינית אולם מעניין בפני עצמו בבחינת טיפים ואנקדוטות.

 
הגישה הפורמליסטית המודרנית בדיקור סיני     דיקור סיני מסורתי ואקופונקטורה מודרנית

מטפלים רבים נתקלים בדילמה טיפולית נפוצה: אילו נקודות הן הנכונות והמתאימות ביותר לדיקור וכמה זמן יש להשאיר את המחט בנקודות אילו. כסטודנטים אנו מצפים, לעתים, לספר מרשמים שיקל עלינו את הבחירה בין נקודות אפשריות רבות. מורים שונים באים מאסכולות שונות ולכן בחירת הנקודות יכולה להיות מגוונת ומבלבלת. ככל שאנו רוכשים יותר ניסיון, התהליך נעשה פשוט יותר. במאמר זה נעבור על מספר גישות דיקור ודרכים לקבוע כמה זמן יש להשאיר את המחט בנקודה.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2022 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז