לימודי רפואה סינית, שיאצו, טווינה ועיסוי. לפרטים והרשמה : ת“א: 03-6815996, חיפה: 04-8720492
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 

סיפורים ואגדות

 
סיפורים – מאמר פתיחה    

היכרות עם המדור והזמנה להשתתף. תרמו את הספורים שלכם, מהחיים, מהדמיון ומכל מקום. הם עשויים לעניין את הגולשים.

 
התשובה 42 – מאמר פתיחה     ?התשובה ברורה. אבל מה השאלה

היכרות עם המדור ותוכנו

 
כיצד נולדת פרדיגמה?    

סיפור משעשע על קבוצת קופים בכלוב אחד המוטלת לתוך סיטואציה פסיכולוגית שמובילה לקיבעון מחשבתי ואקט אלים כנגד כל מי שינסה להפר דוגמות אלו. מעורר חיוך עד שנזכרים שהקופים הם בעצם אנחנו. האם דוגמא זו היא אלגוריה לקיבעונות שלנו?

 
החיים הם נדנדה    

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? יש המשתהים רק עוד רגע, ועוד רגע קט במיטה… ברגעים אלו עולים, לעתים, הרהורים, מחשבות וסתם רעיונות שלא היו עולים סתם כך במשך היום. ואם אנחנו מצליחים לתפוס אותם ולהנציח אותם על דף (או במחשב…), שגם אחרים ייהנו –מה טוב.

 
לפני שמתחילים לכתוב סיפור…    

סיפור מצוייר המתאר מה קרה לפו הדוב כשהוא ניסה לכתוב סיפור

 
כיצד הצלחנו לשרוד את העולם?    

מכתב משעשע שהגיע אלי ממקור לא ברור מזכיר לנו עולם שבו העכבר לא היה מחובר למחשב ולטלפון היה צריך להמתין שנים. בעולם ההוא נסענו בלי חגורות בטיחות, אכלנו המון מזונות עם צבעי מאכל ועופרת, שהינו מחוץ לבית שעות רבות בלי ליידע את ההורים אפוא אנחנו ומתי אנחנו חוזרים וחטפנו מכות בלי לתבוע את הורי המכה. היינו ילדים וזה היה מזמן, העולם השתנה לנו, אך צריך לזכור שנקודת האיזון דינאמית ומשתנה ממקום למקום ומתקופה לתקופה.

 
גם השנה, השנה החדשה מברכת אותנו     תפוח בדבש לראש השנה

הבוקר, רגע לפני לפני ראש השנה, קבלתי טלפון של שנה חדשה כעוסה ורוגזת. היו לה המון תלונות וטענות. בעיקר הפנתה את חיציה נגד הברכה: 'תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה'. למרות חוסר הטקט, שעת הבוקר והנסיבות, הרגשתי שהן מאוד במקום. הצעתי לה במקום, לנסח את זה בכתוב ולשלוח לאתר תמורות. כך שבמקום שאנו נברך את השנה החדשה, נתנו כאן באתר, הזדמנות לשנה החדשה לברך אותנו...

 
הנער שצייר חתולים – אגדת ילדים יפנית    

קורה לכם לפעמים, שאתם מוצאים את עצמכם עושים כל מיני דברים בלי לדעת למה, או לפחות בלי שתהיה לכם סיבה אחת טובה או הגיונית? ילד יפני מכפר קטן, אינו יכול להפסיק לצייר חתולים. הוא מצייר חתולים כל הזמן, בכל מקום. האם הוא סתם אובססיבי, או שאולי יש איזו סיבה קוסמית לתופעה? סיפור עממי יפני חמוד, עם זווית ראיה קצת אחרת, על משמעות הייעוד שלנו בחיים.

 
מדוע מת הפרפר?     פרפר

סיפור קצר ממקור הודי המספר על ילד המאמץ גולם של פרפר, אך מתערב ופוגע בתהליך הטבעי של גדילתו, ומה קורה בעקבות כך. מוקדש לכל ההורים שמאכילים בכפית את ילדם עד לנישואים...מוקדש לכל אילו שבאים בטענות להוריהם ולמוריהם למה לא הכל יותר קל, למה צריך לשנן וללמוד כל כך הרבה ולמה צריך להשקיע גם בלימודי השיאצו...

 
על אשליית העצב ועל מהות החיים     ...על הקשר בין אשליות אופטיות לאשליות בחיים

תפיסת העולם שלנו מעוגנת במציאות שבנינו לעצמנו, או כזו שבנו לנו. מיתוסים ואשליות רבות מעצבים את חיינו לטוב ולרע. האם המאושרים בנינו נמצאים בגן עדן של טיפשים? או שמע המדוכאים נמצאים בגיהינום של הטיפשים? מאמר זה מנסה לשפוך מעט אור על שאלות קשות אילו ולצייד אותנו בכלי נוסף בדרך אל האושר.

 
הקאטה וריקות החיים     קאטת טאי צ´י

ריקות החיים הוא מושג פילוסופי עתיק יומין. ריקות אינה בהכרח ריקנות אך מרמזת על דבר חסר, או על דבר שניתן למלא. קאטה של אמנות לחימה או שיאצו, בהקשר זה, מהווה שלד או מטריקס הניתן למילוי על פי רצונות הפועל. מילוי זה מאפשר לקאטת הטיפול להתאים למטופל ולחיינו. חיבור זה מבוסס על הבהגות גיטה ומקורות הודים אינדו-בודהיסטים המתאימים לרוח זן-שיאצו.

 
מ Dogville לאבולוציה החדשה     אבולוציה

מהי אבולוציה אנושית? האם קפיצות הדרך שהאדם עשה מתקצרות מקפיצה לקפיצה? האם אנו בעיצומה של הקפיצה הנוכחית? איך כל זאת מתקשר לעיירה בשם Dogvill ולמה עלינו, כמטפלים, להכיר בתהליכים אילו. כל זאת במאמר מיוחד זה המעלה שאלות מרתקות הנוגעות למטפל שבנו.

 
המבחן בפיזיקה    

ניל בוהר היה חתן פרס נובל לפיזיקה ב 1922 . אך הסיפור המרתק מאחורי חשיבתו המקורית מתייחס דווקא לתקופתו הסטודנטיאלית. בהיותו סטודנט התעקש לענות תשובות פשוטות ולא שיגרתיות לבעיות פיזיקליות שהוצגו בפניו במבחן. התעקשותו לחשוב במקום לצטט סיכנו את ציונו אך הביאו אותו לפריצת דרך בעולם האטום. זהו סיפור משעשע עם לקח ידוע: חשיבה מקורית עלולה לגרום להפסדים אך אם מתעקשים לגביה (בעיקר אם היא נכונה) היא גם עשויה להניב פירות רבים.

 
על הטיפול והמילה    

חיבורו של טל בלו על המילה בשיחה, המילה בטיפול והמילה בעיני המטופל. הקשר בין המטפל והמילה כפרפרזה לקשר בין האמריקאים לכסף מתבטא בחיבור זה בהומור, בעוקצנות, לפעמים ציניות אבל גם אמפטיה. ומה יש לסינים להגיד על המילה?

 
משאלות לקראת השנה החדשה     בודהא

האם כל מה שאנו מבקשים אנו באמת רוצים שיתקיים? לכל בקשה או משאלה עלולות להיות השלכות ארוכות טווח. הסינים פצלו את בקשותיהם לשתיים: אילו הניתנות להגשמה תלויות אך ורק בך. אילו בעלות מאפיינים מאגיים תלויות באלים או ברוחות של אבותינו הזקנים. מאחר שעל השניים לא ניתן לסמוך אז צריך להסתפק בסוג הראשון... סיפור קטן ומשעשע על משאלות לקראת השנה הבאה עלינו לטובה. והלוואי שתתגשמנה כל משאלותיכם (רק חישבו קודם והביעו אותן בזהירות).

 
עשיר ועני     פנדולום

בדיחה שמקורה בארגנטינה על קבצן ועשיר, אורח החיים החסכוני בג´ינג ובצ´י מולד של הקבצן ואורח החיים הבזבזני של העשיר וגלגולו של כל אחד. קצת מוסר השכל מהכיוון הלא נכון והלא תמיד מומלץ.

 
הצהרות של מכללה אלטרנטיבית מהסוף להתחלה     הפכו את התמונה וראו מה קורה

סתם לצורך השעשוע, ובלי לעקוץ איש או מוסד באופן ספציפי, חיבור קצרצר הסוקר את הבטחות בתי הספר השונים לרפואה משלימה ואלטרנטיבית, ומה קורה כשקוראים את ההצהרות הללו בסדר הפוך. ושב, בלי רמיזות לאיש, חלילה...

 
למה אלוהים לא קבל תואר אקדמאי?    

זווית משעשעת על הקשר (או ליתר דיוק חוסר הקשר) בין האלוהים לאקדמיה ולתארים. דף המספר למה אלוהים לא קבל מעולם תואר אקדמי מאוניברסיטה כלשהי וכיצד העבודה היחידה שפרסם אינה עומדת ברף שחוקרי ומדעני המוסדות האקדמאית הציבו. הדף גם מקשר אל מאמר מעמיק העוסק בנוהל הגשת עבודות מחקר ועבודות גמר ברמה אקדמאית.

 
איש האמת – סיפור בשני חלקים (חלק א´)    

בעקבות תאונת דרכים בשמורת טבע אמריקאית נוצר מפגש מרתק בין פרופסור לפיזיקה ובין פילוסוף אינדיאני. שיחה וחוויה הנוצרת ביניהם מובילה את הפרופסור לחוויית מודעות ודרך התבוננות שונה על הידע הקיים. שאלות הנוגעות למהות ההפכים המשלימים בטבע (כמו היין והיאנג הסינים) על היש והאין ותפיסת המציאות כאשר אינה נעולה בכבלי המחשבה מעלים אור על בריאת העולם ועל מקומנו בו.

 
בחדר לידה - גברים רואים נשים מרגישות     יילוד

סיפורה של שרי קרוכמל - מיילדת מוסמכת ומדריכת הכנה ללידה על ההבדלים בתפישת העולם של בני שני המינים וכיצד גברים רואים ונשים מרגישות בחדר הלידה.

 
איך שגלגל מסתובב לו     סתם גלגל

הרפואה היא אחד הדברים הקדומים ביותר שהמציא האדם והיא שימשה אותו לאורך כל ההתפתחות האנושית. במאמר זה נראה, בקיצור ובזווית הומוריסטית, את תולדות הרפואה - מהרפואה הפרה-היסטורית ועד הרפואה המודרנית בת ימינו. את הקטע חיבר פאולו קואלו, סופר ברזילאי, מחברו של האלכימאי וספרים אחרים.

 
היש ישנו והאין איננו     ערפילית שביל החלב

הנחה כמו ש'היש ישנו והאין איננו' מקובלת כל כל. פארמדינס, פילוסוף יווני, מוביל אותנו, צעד אחר צעד, למסקנה שהעולם הוא היין המוחלט, ובהיעדר היאנג אין צ'י. הפילוסופיה הסינית פותרת פרדוקס רב שנים זה. את היש יש להגדיר כמהות של יין ויאנג. החלוקה היא לא בין היש הייני לאין היאנגי אלא בין היש היאנגי ליש הייני. מבלבל? המאמר פשוט ונוח והכל יהיה ברור לאחר קריאתו, או שלא!

 
מוסר השכל על החראות חשובות - רפואה סינית     ואין לקבור את הראש בחול

לכבוד השנה הסינית החדשה, ברוחה של התקופה, ברוח הזן ועל פי גישתו של האתר, אנו מציגים שני משלים סותרים במהותם. שניהם נועדו לתת לנו כלים להתייחס לקשיים בחיים. שניהם מתייחסים למצבים בהם אנו עלולים למצוא עצמנו שקועים עמוק עמוק בחר... כל אחד מוזמן לבחור לו את הגישה המתאימה, או כפי שהתפיסה הסינית תטען לבטח: להתאים את הגישה לאופי ולאנרגיה של הבן אדם. מוסר השכל מסריח, אבל חודר עמוק.

 
יום מבדח עצוב במבוגר עם הפרעת קשב וריכוז     שיאצו ורפואה סינית להפרעות קשב במבוגרים

זה היה מצחיק מאוד אם זה לא היה עצוב. דרך משעשת לסקור יום בחייו של מבוגר עם הפרעת קשב וריכוז. התיאור מעלה חיוך ואפילו מבדח אבל צריך לזכור שלאחדים מאיתנו זוהי מציאות יום יומית אך שהטיפול קיים, רוב האנשים אינם מודעים לקיומו.

 
מהי הצלחה בחיים?     סוד ההצלחה בחיים

הצלחה בחיים נמדדת באופן יחסי לצפיות של החברה ושל האדם עצמו. מהי ההצלחה האמיתית? כסף, מקצוע מכובד? חברים? מערכות יחסים? לכל גיל יש את אמות ההצלחה המיוחסות לו. קטע משעשע זה מפרט בפנינו את משמעות ההצלחה בכל שלב בחיים ונותן לנו קצת פרספקטיבה כדי שנוכל להרגיש מוצלחים בכל עת.

 
האיש שחיפש את האמת     דאו - החיפוש אחר האמת

סיפור קצר וחמוד שחלקו רץ ברשת וחלקו התווסף בארץ על האיש שחיפש את האמת. סיפורים כאילו קיימים לאין ספור אך בסיפור זה ההתלבטות היא בבחירה באמת שיש לנו או באמת טובה ממנה. האם יכולה להיות יותר מאמת אחת? ואם כן מי מהן תהיה האמת האמיתית? רגע לפני חג השבועות בו נתנה התורה כדי לפתור את אי הכרת האמת על ידי עם גדול וחשוב (בעיני עצמו) נשאלת שאלה זו מחדש, שאפילו חכמים סינים קדמונים לא ימצאו לה פיתרון אמיתי.

 
על החיים ועל המוות - ניחוש או תחזית     האבחנה היא פאזל ענק

´חיים ומוות חשובים לחייו של אדם´. ברפואה הסינית המסורתית ניתן להעריך על סמך מישוש דופק את מצבו של האדם. אסכולות שונות מתחו את בדיקת הדופק עד לשאלות הנושקות לתחום חיזוי העתיד: האם האדם יחיה או ימות. מאמר זה דן ביכולת הדופק, כנמשל לשיטות אבחון שונות, לאמוד את גורלו של האדם והפער בין רפואה לאמונה כאשר אנו מתבקשים לתת תשובות למטופלים שלנו.

 
הצעה לאושר     אושר בכתב הסיני

דר´ דינה ראלט למדעי החיים, מתמחה בתקשורת בין תאית, מעברי אנרגיה ואינטגרציה בין תפיסות בריאות מזרחיות ומערביות. במאמרה המרתק היא מפתחת מודל המסביר תופעות לא מדידות כמו אושר, אינטראקציה סביבתית ואולי אפילו ריפוי דרך מגע או חשיבה, בכלים מדעיים. המודל מתאר את זרימתו של חנקן חמצני בגוף ובסביבתו ומתייחס לתרופות חדשניות כמו ויאגרה והשפעתן על בריאותנו.

 
כוס התה המלאה     כוס תה

סיפור זן שעבר גלגולים רבים עד לגרסתו המודרנית אך טעמו נשאר ואולי אפילו השתבח עם השנים. הסיפור מדבר על אגו ועל האופן שבו ניתן להחיל מחשבות ודעות אחרות. כדרכם של סיפורי זן, גם סיפור זה קצר, קולע ומשעשע. מתאים עבור כל מי שחושב שיודע הכל ועבור מחנכים שרוצים לסתום פיות של תלמידים חכמולוגיים.

 
שני זאבים     שני זאבים

סיפור אינדיאני שעבר גלגולים עד לגרסתו הנוכחית. הסיפור מדבר על מאבקי הכוח הטוב והרע שבתוכנו. חמוד אבל דביק כמו מוסרי השכל רבים שאם חושבים קצת מעבר להם מגלים שלא הכל פשוט כל כך. מתאים עבור הורים שחובבים מוסרי השכל לא מורכבים ובעיקר עבור ילדים שעדיין מספיק נאיבים להאמין שבכוחנו לשנות כל דבר.

 
סיפור זן על נזיר ותלמידו     נזיר תאילנדי

סיפור זן ידוע שמתאים לכל עת. הסיפור מדבר על נזיר שהפר את נדרו ועל תלמיד שלמד שלא כל מה שכתוב הוא הנכון. מתאים לספר לאילו שמרבים להטיף לנו מוסר בלי לבדוק מה מתחולל במוסר הפנימי שלהם. לסיפור מצורף שיר של ורד מוסינזון על המוסר והמתירנות האמיתיים.

 
סיפור סיני על סתת שאפתן     סתת

סיפור סיני שמוכר בצורות שונות בתרבויות רבות בעולם. הסיפור מתייחס לשאפתנות של אדם שאינו יכול להסתפק במקום בו הוא נמצא או לגלות אושר במה שהוא עושה. חמדנות ותאוות כוח מלמדים אותו מהם גבולות. מיועד לילדים ואנשים הנוטים לקנא ולהיות רכושנים, לפזול לרכוש אחרים ולסבול על מה שאין במקום לשמוח על מה שיש. אל הסיפור מצורף השיר ´בלדה על מעיין וים´.

 
סיפור הודי על סנדל אבוד     סנדלים בהודו

סיפור הודי קצר וחמוד המראה שלעתים להיות נדיב אין פירושו להפסיד. לסיפור מתלווה פרשנות על רשעות לשמה ואפילו קללה עסיסית ביידיש. סיפור למחנכים ולהורים היכולים לספר אותו לתלמידיהם ולילדיהם ולפתח שיחה מעניינת על נדיבות, רשעות והחיים בכלל.

 
פאזל החיים     להרכיב פאזל של אדם

סיפור על אב מדען שרצה להעסיק את בנו במשימה מורכבת ועל ילד שגילה דרך להפוך את המשימה לפשוטה במיוחד. הסיפור מתאים לילדים ולמבוגרים שמתייאשים ממשימות בלתי פתירות לכאורה וכולל כמה הערות סיניות וציניות על מוסר ההשכל, אם בכלל יש.

 
הילד שהרטיב בכיתה     עזרה ממקור לא צפוי

ילד בכיתה ג עובר חוויה לגמרי לא נעימה: הוא מגלה לחרדתו שברח לו... שלולית קטנה במרכז מכנסיו מעידה על הגרוע מכל (מבחינתו). רגע לפני שהוא הופך לבדיחת הכיתה מגיעה עזרה ממקור לא צפוי. זהו סיפור חמוד לילדים שנקלעים לנסיבות מביכות ואיך אפשר לעזור להם.

 
שדרוג עם תוכנת אהבה    

אם אהבה הייתה תכנה שניתן להזין במחשב הפנימי שלנו, ואם הלב היה החומרה שאמורה להכיל את תוכנות הרגש השונות, כיצד היינו מתקינים אותה כך שתפעל בצורה היעילה ביותר? כיצד היינו נמנעים מבאגים והודאות שגיאה? סיפור שלמרות היותו על גבול הדביקות, הוא מצליח להיות חביב ומתאים לילדים מגיל בית ספר ומעלה האוהבים לשחק במחשב.

 
עשרת הדברות למרזה המתמיד     הכל מתחיל מהראש

למה אנשים נכשלים פעם אחר פעם בתכנית ההרזיה שלהם? באילו קונספציות שבויים אנשי הדיאטה? במאמרון משעשע זה מוצגים עשרה כללים אשר, למרות שהם מעלים בפינו חיוך, לעתים קרובות ביותר אנו מתעלמים מההיגיון ומתנהגים לפי ההיגיון הפרטי שלהם

 
עשר עובדות רפואיות משעשעות     בריא בטירוף

תמיד נמצא את האדם שמחפש הסבר רפואי למה טוב לעשן או למה צריכת שומנים אינה מזיקה לבריאותו. לפנינו אוסף שאלות המייצגות את האדם המודאג ותשובות של הרופא שרבים מאיתנו היו רוצים לאמץ, אם רק היו סומכים עליו...

 
מפעיל המגדלור    

האם בעשותנו מעשה טוב אנו באמת מועילים? לפעמים, דווקא מעשה טוב שאנו עושים לאדם אחד יכול להתבטא בפגיעה למספר אנשים רב יותר. זהו סיפור על מפעיל מגדלור שמרוב רחמים על אנשים לא מילא את תפקידו.

 
כד המים הסדוק    

סיפור המכוון לתקלה או מום שיכולים להסב לאושר ויופי. נושא דליי מים מגלה שכד פגום מאפשר צמיחת פרחים מרהיבים בזכות דליפת המים ממנו.

 
אבני דרך וחול בחיים    

איך עלינו לתת סדרי עדיפויות בחיים? האם עלינו לשים לב קודם לפרטים הקטנים ואח"כ לגדולים, או להיפך. משל קצר המספר על ניסוי בו משתמשים באבנים ובחול כדי להמחיש סדרי עדיפויות.

 
מרבה רגליים    

לפעמים עלינו לפעול עם האינטואיציה והנסיון. חשיבת יתר עלולה להוביל להסתבכות. סיפור קצרצר המתאר מרבה רגליים שמתחיל לחשוב על האופן בו כל רגליו נעות בהרמוני.

 
אתיקה בזן    

מה עושים עם תלמיד שנתפס גונב? איזה סוג של עונש יסביר לו, יותר מכל, למה אסור לו לחזור על מעשיו? סיפור זן ידוע על אח במנזר שנתפס גונב ועל התגובה של ראש המנזר למעשיו.

 
הפרפר מרהיב הכנפיים    

שתי אחיות מחליטות לבחון את חוכמתו של איש זן. האחיות מציבות בפניו שאלה אך החכם עוקף אותה בתבונה.

 
השור והעכברוש    

שור ועכברוש מתחרים על המקום הראשון בגלגל המזלות הסיני. למרות התחרות הלא שווה, קהל החיות נקרא להחליט מי מרשים יותר בגודלו.

 
סיפור על ילדים מרעישים    

סיפור קצר על דרך התמודדות עם ילדים שמרעישים מתחת לחלון של משהו החפץ לנוח. הסיפור מראה אסטרטגיה מקורית להצלחה במקום שמילים ואיומים היו יכולים להרוס.

 
הנערה והחותנת    

סכסוך בין נערה סינית שעוברת לגור בבית בעלה וחותנתה מתחיל ברע ומסתיים כמו באגדות. הסיפור מתייחס למסורת הסינית ולקשיים שעלולים לצוץ ומעלה דרך לפיתרון מקורי. זוהי דרך אפשרית לפיתרון בעיות בין ילדים להוריהם או למוריהם, אבל לא מתאימה לכל אחד.

 
תזונה אישית נכונה היא לא רק עניין של כוונות טובות     תזונה מגוונת. אבל איזו

לא משנה באיזו שיטת תזונה נבחר, הרי שלדברי רוב השיטות האחרות, אנו נידונים לחיי חולי וסבל. זה מזכיר לי את הדילמה באיזו דת לבחור: בהנחה שכל דת מעריכה שרק מאמיניה יזכו להגיע לגן עדן וכל השאר, דינם גיהינום, ובהנחה שלכל היותר, רק אחת הדתות (מתוך אלפי ואולי יותר דתות הקיימות בעולמנו) צודקת, הרי שהסיכוי לקלוע לדת הנכונה נמוך ביותר ולפיכך הסיכוי להגיע לגיהינום גבוה במיוחד.

 
להיות האדם הקדמון לארבעה ימים מרתקים - טיול לקטים שלא נשכח    

בדרך כלל אני נוהג לכתוב מאמרים מדעיים אך הפעם החלטתי לחרוג ממנהגי ולשתף אתכם בחוויה אישית מדהימה שעברתי במהלך הפסח. חווית לקטים. זהו טיול עם חוקים משלו שקל להבין ובמידה מסוימת גם היה קל ליישם. עם זאת, נראה שהטיול אינו מתמקד בליקוט המזון בלבד אלא בליקוט כל הנקרה לנו בדרכנו: תובנות חדשות, ידידים חדשים, חוויות מיוחדות.

 
משל על התמודדות עם אויבים על פי תרבות הסמוראים ביפן    

משל על ויכוח בין סמוראים, למי החרב חדה יותר. המשל יכול לשמש מחנכים והורים כדי להסביר למה ניצחון יכול להתפרש בדרכים שונות לא כל מי שמפעיל כוחנות הוא זה שניצח

 
על גדולת רבנים ושמירת השבת    

האם הנס של משה רבנו בחציית ים סוף יכול לחזור על עצמו? בחסידות מקובל להדגיש את הצד הניסי והמאגי של הרבנים הגדולים. לעתים, מספיק להקצין נס זה או אחר כדי לעורך גיחוך באמינותו. אבל לפעמים המעשייה מטרתה להעביר מסר.

 
כיצד סטודנט עם בעיית התארגנות מתכונן למבחן?    

בעוד שבועיים יש לי מבחן. אני בוחן את כמות החומר, המאוד גדולה, יש להודות, ומחליט ששבוע למידה רציני יספיק לכך. גם כך יש לי המון עבודות אחרות להשלים קודם לכן. כך נפתח סיפורו של סטודנט עם בעיית התארגנות והישגים נמוכים במבחנים.

 
תשבץ רפואה סינית בתחום מחלות פנימיות    

אנו ממשיכים את המסורת של חידוש הדרכים ללמידה והפצת תכני הרפואה הסינית ושמחים להציג את התשבץ השני מסוגו בעולם הרפואה הסינית. הפעם התשבץ מתייחס בעיקר למחלות פנימיות מעולם המושגים של הרפואה הסינית והמערבית. התשבץ מתאים לתלמידי טווינא מתקדמים ולתלמידי משנה שניה ברפואה סינית ומעלה. כמובן שהתשבץ מתאים גם לכל מטפל ומתעניין.

 
שליטה עצמית של אמא    

לפעמים מדהים איך אותה עובדה יכולה להוביל למסקנות כל כך סותרות. בסיפור זה אני מתפעלים מקור רוחה ומהשליטה העצמית של האם מול ההתנהגות "הבלתי נסבלת" של ביתה. אבל לפעמים שליטה עצמית לא פותרת בעיות ועלולה לקבע מצבים לא תקינים. במקרים אילו נחוצה שליטה במצב.

 
הניצול    

סיפורים מתקתקים נוטפי מוסר השכל יש והיו מאז ומתמיד. חלק מהם מיוחסים למקורות יהודיים וחלק הושאלו בלי שאלה של זכויות יוצרים. סיפור זה מתייחס לניצול באי בודד שממתין שאלוהים יסייע לו. משהו בין סיפור יונה הנביא לאגדות זן שכמוהן מופיעות, במדור זה, בשפע. לסיפור זה, לשם האובייקטיביות, מצורף מוסר השכל על מוסר ההשכל.

 
רפואה צינית עם קצת הומור    

איך רפואה שמאנית, סדנה לראיית אאורה וסדנת דופק של אחד המטפלים הסינים המפורסמים בעולם מתחברים? כמובן, ברפואה צינית. אז מי שמוכן לצחוק ומבטיח שלא להיעלב (יותר מידי) מוזמן להיכנס ולקרוא על העברת צ'י דרך כבלים, על ג'וקית בשם סו ועל הסדנא, ללא ספק, המבטיחה ביותר בעולם...

 
מפתח החיים - התרגול המרפא - סין 2013    

תיאור חוויותיה של מורה בכירה בצ'י קונג ומרפאה סינית במרפאה ייחודית בסין המתמחה בטיפול במחלות כרוניות קשות. התיאור מציג מקרים של נשים חולות סרטן וגישה טיפולית לא תרופתית בהן. סיפור ההשתלמות בסין מתואר כרצף של חוויות והתנסות במרכז ההדרכה והטיפולים של מסטר צ'אן לוק, המטפל באלפי אנשים מידי חודש.

 
תשבץ על תחומי ההתמחות בעולם הרפואה המערבית    

אנו ממשיכים את המסורת של חידוש הדרכים ללמידה והפצת תכנים עבור תלמידים ומטפלים מעולם הרפואה הסינית ושמחים להציג את התשבץ השלישי מסוגו בעולם הרפואה הסינית. הפעם התשבץ מכוון לשיעור המבוא ברפואה מערבית לתלמידי שיאצו שנה ב' וכולל בעיקר מושגים מתחום חלוקת התחומים במקצועות הקדם קליניים והקליניים.

 
מתלמיד למטפל דרך העיניים של פתגמים סיניים ידועים    

פתגם הוא אמרה קצרה המביעה חוכמת חיים או מוסר השכל. בסדרה של שלושה חיבורים אספתי מספר פתגמים מפורסמים בסינית, ביידיש ובלדינו. לא נופתע לגלות שחלקם קיים גם בשפות ותרבויות אחרות לרבות בעברית. דרך האמרות בסינית נעקוב אחר התפתחותו של תלמיד למטפל. דרך האמרות ביידיש נכיר את מסעו של מטפל צעיר בדרכו לרכישת נסיון קליני והאמרות בלדינו יסייעו לנו להבדיל בין מצבי בריאות שתלויים במזל או בגורל לבין אילו שביכולתנו להשפיע עליהם.

 
ממטפל צעיר למנוסה דרך העיניים של פתגמים ידועים ביידיש    

פתגם הוא אמרה קצרה המביעה חוכמת חיים או מוסר השכל. בסדרה של שלושה חיבורים אספתי מספר פתגמים מפורסמים בסינית, ביידיש ובלדינו. לא נופתע לגלות שחלקם קיים גם בשפות ותרבויות אחרות לרבות בעברית. דרך האמרות בסינית נעקוב אחר התפתחותו של תלמיד למטפל. דרך האמרות ביידיש נכיר את מסעו של מטפל צעיר בדרכו לרכישת נסיון קליני והאמרות בלדינו יסייעו לנו להבדיל בין מצבי בריאות שתלויים במזל או בגורל לבין אילו שביכולתנו להשפיע עליהם.

 
התמודדות עם חשיבה פסימית של מטופלים דרך פתגמים ידועים בלדינו    

פתגם הוא אמרה קצרה המביעה חוכמת חיים או מוסר השכל. בסדרה של שלושה חיבורים אספתי מספר פתגמים מפורסמים בסינית, ביידיש ובלדינו. לא נופתע לגלות שחלקם קיים גם בשפות ותרבויות אחרות לרבות בעברית. דרך האמרות בסינית נעקוב אחר התפתחותו של תלמיד למטפל. דרך האמרות ביידיש נכיר את מסעו של מטפל צעיר בדרכו לרכישת נסיון קליני והאמרות בלדינו יסייעו לנו להבדיל בין מצבי בריאות שתלויים במזל או בגורל לבין אילו שביכולתנו להשפיע עליהם.

 
 
 
תוכן מקצועי
   
הכנה למבחנים
תזונה סינית
צמחים
דיקור סיני
מקצועות המגע
גוף נפש
מידע קליני
ילדים
נשים
לימודי המשך
השמה מקצועית
פורום רפואה סינית
תמורות בקהילה
מדריך מטפלים
תמורות חדשות
אודות תמורות
 
 
לימודים בתמורות
 
:שם מלא  
:טלפון
:מייל
:תחום
:איזור
 
שלח

 
 
   
   
Copyright © 2024 Tmurot. v12.15.10
בניית אתר ו אחסון אתר: ווב דאטה קום  |  עיצוב אתר: ליעד שר  |  שיווק באינטרנט - דייז